Keskin Düşüş
08.01.2016 - 09:53

Beklenmedik bir yenilgi oldu bu.

Her ne kadar Cedevita normal sezonda önemli zaferlerle TOP 16 yolunu tutmuş, liginde Kızılyıldız’ı geriden gelip devirmiş olsa da Darüşşafaka Doğuş için kazanılması gereken bir maçtı.

Oysa başlangıç da öyle kararlıydı ki… Mehmet topa baskıyı müthiş yapıp Cedevita’nın dengesini bozdu. Semih içeride ‘kimse geçemez’ mesajını verip her iki pota altınında domine etti. Ancak dışarıdan bir türlü beklenen katkı gelmeyip keskin düşüşlere bir yenisi eklenince Daçka maçı koparamadı.

Bu da pusuda bekleyen Cedevita’nın ekmeğine yağ sürdü.

Müthiş ilk çeyreğin devamındaki 3 periyodun skoru 60-46 Cedevita lehine… Topun elde çok kaldığı, bireysel çözümlere gidildiği, savunmada devamlılığın sağlanamadığı bir üç çeyrek ne yazık ki Daçka’nın kazanması gereken bir macı kaybetmesine yol açtı.

Pullen’in bir çeyrekte 12 sayı bulduğu maçı da 25 sayı ile tamamladığı mücadelede Mehmet Yağmur tekrar düşünülse belki topa baskı ile farklı bir sonuç ortaya çıkabilirdi.

Daçka mutlaka çok keskin yaşadığı düşüşlere ve akıcılıktan uzak bire birlere bir çözüm bulmalı. 2′de 0′dan ayağa kalkmak için Mehmet’in kattığı savunma enerjisinin maçın tamamında olması gerekli…

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın