Cimbom'a mı, Avrupa'ya mı?
03.08.2016 - 22:18

Pınar Karşıyaka'da geçen sezon kiralık olarak oynayan, Fenerbahçe'nin serbest bıraktığı Kenan Sipahi'nin yeni sezonda forma giyeceği takım belirsizliğini koruyor. 

Rio Olimpiyat elemelerinde milli takımın formasını giyen genç oyun kurucu Galatasaray ile görüşmelerini sürdürüyor.

Kenan Sipahi Sarı - Kırmızılı takım ile anlaşamaması halinde Avrupa'da forma giymeye sıcak bakıyor. 

Başarılı guardın kariyer planında ilk etapta Avrupa olduğu, ancak menajeriyle yaptığı görüşme sonuncunda yıllık kazancını da düşünerek Türkiye'de kalmayı hedeflediği öne sürüldü. 

Alt yaş kategorilerinde milli takım formasıyla sayısız başarısı olan Kenan Sipahi geride kalan sezonda Euroleague'de 6.4 sayı, 3.5 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti. 

* Basket Dergisi özel haberidir. 

Yorumlar


BoyalıKuş Evet genç oyuncularımızda kendine güven eksik. Ancak bunun tek sebebi sporcunun kendisi değil. Eğitim sistemimizle doğrudan ilişkili bir olay. Yetenek olmasa küçük yaş gruplarında yurtiçi ve yurtdışı başarısı zor. Demek ki gelişim kaydetme açısından bir engel söz konusu.
04-08-2016 11:57
Serenity_81 Yıllık kazancını ön planda tutuyorsa alınmaması daha hayırlı olur.
04-08-2016 08:47
tare7777 Galatasaray guarda Can Korkmaz'ı aldı Russ Smith'i aldı. Bİr yabancı skorer guard da düşünülüyor. Hepsi birden nasıl olacak anlamadım?
04-08-2016 00:34
vesely Hep ilerleme göstermesini umdum. Ancak sahadaki duruşu ve gösterdiği performans hep negatife doğru gelişti. Obradoviç bunu gördü ve takımdan kesti. Berk'in de en fazla 1 sene hakkı kaldı. O da Kenan gibi uyuşuk olursa, cesur yürek olmazsa, potanın içini görmeyip kaldırdığı şut dağlara taşlara giderse Obradoviç onu da siler. Acımaz. Sahada winner duracaksın arkadaş. Kimse demiyor mu bunlara. Sahaya çıktınız mı güvercin gibi ürkek değil, su aygırı gibi duracaksınız. Dosta güven, düşmana korku salacaksınız. Ama aksine bizim gençler sahaya çıktı mı biz taraftar olarak korkuyoruz. Bunlara kimse demiyor mu bu şans herkese nasip olmaz. Bunu iyi kullan. Sahada kumru gibi durma diye kimse söylemiyor mu. Arkadaş bir şuta kalkıyorlar yemin ediyorum korkuyorum ya. Arkadaş yıllardır potaya bakıyorsunuz, antreman yapıyorsunuz. Ben sizden şu an katbekat yüzdeli atarım. Vallahi de billahi de abartmıyorum. Oyun kurma yok. Oyunda sorumluluk alma yok...
03-08-2016 22:52

Yorum Yazın


Tweetlerimiz