Kazandıran kaybettiren / MURAT YOSMAOĞLU
01.06.2016 - 09:01

Fenerbahçe - Galatasaray Odeabank playoff serisi tahmin edildiği gibi bitti.

Euroleague şampiyonluğu için kurulan Fenerbahçe, adını finale yazdırdı. Öncelikle takım gibi oynadılar. Bench’ten gelen çıkanı aratmadı, sadece kaptan Melih’i ayrı tutmak lazım. Onun dışında Obradovic takımını takım gibi oynattı. Diri kaldılar ve son periyottaki dirençleri ile İpekçi’de yıllar sonra kazandılar.

Galatasaray niye kaybetti derseniz, aslında yarıfinali 5. maça taşıyabilirlerdi. 7 kişilik dar rotasyon, uzun sorunu ve yorgunluğa karşın Ergin Hoca’nın taktik dehası ile bir yere kadar geldiler. Ancak 3. maçta sahaya şişe atan ve tüküren holiganları hesaplamamışlardı. Evet, Galatasaray’a o seyirci grubu kaybettirmiştir dünkü maçı. Seyirci, görev tanımını bilmeli, bir adım fazlası zarar; dünkü gibi.

Yorumlar


bull 3. maçtaki salonu dolduranların yarattığı makyavelist ortam 4. maçlarına maloldu bir yerde. yaptıkları bu kritik hatadan ders çıkarabilirlerse ne ala... ama memleketteki insan profilini tekrardan düşününce malum imkansızlığı görmek çok da zor olmayacaktır tabi.
01-06-2016 18:11
Aykut Yazar haklı. Galatasaraylı taraftarlar takımlarının Fenerbahçe'ye kaybetmeleri için gerekli her şeyi yaptılar. Maçın seyircisiz oynanmasını sağladılar. Bu ortamda zaten daha güçlü olan Fenerbahçe maçı kazandı. Seyirci ile oynansaydı en azından son ana kadar kafa kafaya giden bir maç izleyecektik. Galatasaray büyük ihtimalle kazanabilirdi. Bu basiretsizliği ile Fenerbahçe'ye kaybetmelerini sağlayan Galatasaray taraftarı kendisi ile ne kadar övünse yeridir.
01-06-2016 09:21

Yorum Yazın