Karşıyaka'da basketboldan futbola 1.3 milyon TL
11.01.2017 - 16:39

KARŞIYAKA'da Başkan Mutlu Altuğ'un tek kasa sistemine geçildiği, bundan böyle tüm şubelerin gelir ve harcamalarının ana yönetimin kontrolünde olacağını açıklamasının ardından Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, polemiğe girmenin kulübe zarar vereceğini söyledi.

Şubelerle ilgili durumu basın önünde tartışmayacağını belirten Turgay Büyükkarcı, "Zaten sezon başından bu yana tek kasa gibiyiz. Futbol şubesi ve kulüp giderleri için hem kişisel olarak para verdim hem de basketbol şubesinin gelirlerinden katkı yaptık" dedi. Karşıyaka'da basketbol şubesinden sezon başından bu yana futbola yaklaşık 1.3 milyon TL kaynak aktarıldığı öğrenildi.

Yeşil kırmızılılarda geçen sezonun son bölümünde Başkan Fatih Diniz'in tüm branşları mali ve idari olarak kendisine bağlama kararının ardından dönemin Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu istifa etmişti. Pınar Karşıyaka'da aralık ayında kadro dışı kaldıktan sonra geçen hafta Yeni Zelanda'nın Breakers takımıyla anlaşan guard Kevin Dillard'a fesih bedeli olarak maaşının üzerine 20 bin dolar ödendiği belirtildi.

Yorumlar


beyaz golge Valla bu karara tepki vermemek mumkun degil ! Basketbolu niye cezalandiriyorsunuz ? Futbol subenizide tembellige itiyorsunuz ! Yakinda aktardiginiz bu parayi bulamadiginizdada is,isten gecmis olur !
12-01-2017 16:05
kskfans bizde klüp üyeliklerimizi iptal ederiz ozaman.. basketbol başarılı bir branj diye sponsor geliyor, başarısız olursa osponsorlarda çekilecek. hiç kafanız çalışmıyor. 10 kişi futbol seviyor diye basketbolu bitiremezsiniz. pınar grubu zaten yıllardır basketbola verilen parayı futbola verdiğiniz için bütçeyi indirdi.futbol kombinesi kaç satıyor ? basketbol kombine kaç ? sonuç belli. daha ne konuşuyorsunuz ? cumhurbaşkanı yer bulun 10 bin kişilk salon yapıcan size dedi, hala o saçma 3 tribünlü futbol stadı peşindesiniz. sanki şampiyonlar ligine gidecek futbol takımı . ..Ama basketbol şampiyonlar liginde oynuyor o yüzden sponsorları var.o yüzden bizde tek kasa yapıp üyeliklerimizi iptal edip , sadece basketbol maçlarına gitmeye devam ederiz.
12-01-2017 00:23

Yorum Yazın


Tweetlerimiz