Kalinic'e 3 maç men cezası
05.01.2017 - 22:36

TBF disiplin kurulu verilecek cezaları açıkladı ve Fenerbahçe'nin oyuncusu Nikola Kalinic Anadolu Efes karşılaşmasında baş hakeme sarf ettiği sözler nedeniyle 3 maç cezaya çarptırıldı. Yapılan açıklama şöyle;

Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Nikola Kalinic’in eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince – idari tedbirli olarak katılmadığı/katılamayacağı takip eden müsabakada infazdan mahsubu yapılmak üzere 3 müsabakadan men ve 5.000,00 -TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

 

Yorumlar


bull ayni hakemlerden mac icinde perasovic'e verilmis abuk teknik faulu de hesaba kattigimizda zaten ulkedeki hakem camiasinin tarafliligi tarafsizligi bir kenara koyup seviye olarak da ne kadar asagilarda oldugunu malesef uzulerek gorebiliiz. bir de dusunun ki emin mogulkoc bu hakemlerin arasinda iyi hakem olarak lanse edilenlerden... bu isim bile bu haldeyken zaten bizim turk basketbol hakemligini tartismamiz da yersiz bence.
06-01-2017 13:36
fbli iyi yapmış kalinic dinlen bi kaç maç.
06-01-2017 12:12
ufuk yorumlara bakıyorum sadece Deniz isimli kullanıcıya katıldım. Bir hakem maçta hata da yapabilir yanlı da davranabilir. Profesyonel olmanın gereği hakem dahi yanlı ve kasıtlı davransa gardını hiç düşürmemek ve hep üst düzey mücadele etmektir. Kalinic in yerel ligde 3 maç oynamaması Fener i yormaz, esas önemli olan bundan ders çıkarıp yarın Euroleagu de aynı şey olup tuzağa düşmemek.
06-01-2017 11:57
Deniz Bence hakem hatalı ama ona tepki veren Kalinic de hatasız değil. Maç bitmiş, Türk hakemlerinin seviyesi, anlayışı belli. Oyun içinde Vesely'ye (Bu olayda Vesely de hatalı) yumruk atan Efesli oyuncuyu atamamış bir hakem üçlüsünden ne bekliyor Kalinic. Şimdi üç maç ceza aldı gereksiz yere. Üzülerek söylüyorum; Avrupa'nın en iyi hocaları, kalbur üstü oyuncuları ülkemizde fakat hakemlerimiz hem yetersiz hem kompleksli. Oyuncularımız EL ve TR maçlarındaki hakem farklılıklarını gördüklerinde çok şaşırıyorlar.
06-01-2017 08:54
Hale Aydın Peki Galatasaray Daçka maçında yaşanan olaylar ve çirkin tezahürata ne ceza vermişler merak ediyorum iki anons yapıldı ki okadar hakarete rağmen satılmışıkları kalmadı hakemlerin bilmem neyin K... ile başlayan toplu tezahüratlara ne ceza vermiş bu duruşlu insanlar.Ayrıca maç bitmeden yapılan sportmenlik dışını neden vermediğini sormuşlarmı hakem beye hakaret kimse kimseye edemez ama kimsede salak yerine konamaz.
06-01-2017 01:02
Birol Emin efendi hakemliğin yüz karası sportmenlik dışı faulü vermiyor ki yıl sonu sıralamada ikili averaj önemli olabilir sonra birde ceza aldırıyor.Kime yaranmaya çalışıyorsun emin efendi bilmiyorum ama sana hiç bir zaman saygı duymayacağız.
06-01-2017 00:17
harun Tam Emin Moğulkoç'luk bir hareket. 2 sene önce efes-ksk final serisi 2. maçı gibi olmuş bu da. Maç sonu gerginliği bitmiş oyuncular soyunma odasına giderken Krstic'in peşinden koşup tartışan, sonra olaya dahil bile olmayan Heurtel'e bana küfretti diye iki maç ceza verdiren hakem. Bi gerginlik olduğunda görevi gereği oyuncuları telkin etmesi sakinleştirmesi gerekirken ağız dalaşlarına giren bi hakem.
06-01-2017 00:14
Erkut Bitmemiş maçta faul vermeme gibi bişey olabilir mi hem de sportmenlik dışı ne dediyse haklı kaliniç.. emin denen hakem basketin cüneyt çakırı olmuş
05-01-2017 23:07
Yokozuna Şerefsiz hakemliğin en güzel örneğidir. Adama faul yapıyorlar vermiyor faulü namuzsuz bir de oyuncu ceza alıyor. Tebrikler!!!
05-01-2017 22:43

Yorum Yazın


Tweetlerimiz