Kalinic: Ennis'in sakatlığı FIBA-EuroLeague sorununu akıllara getiriyor
22.10.2018 - 13:38

Arel Üniversitesi Büyükçekmece karşısında 17 sayıyla en skorer isim olan Fenerbahçe'nin başarılı forveti Nikola Kalinic, sol ayak kaval kemiğinde kırık  tespit edilen takım arkadaşı  Tyler Ennis’e destek olarak, “Tyler seninleyiz. Güçlü kal, lütfen” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kalinic, “Bizim için çok iyi bir maç oldu. Bir haftada oynadığımız 4’üncü maçtı. İstediğimiz gibi oynadık. Kötü olan Tyler’in sakatlığıydı. Umarım en kısa zamanda düzelir ve aramıza döner. Tyler seninleyiz. Güçlü kal, lütfen. Bilmiyorum belki bundan da bahsetmek lazım. FIBA ve Euroleague arasındaki sorun belki bununla alakalı olabilir. NBA’de de çok maç var ama yaz aylarında daha çok dinlenme fırsatları oluyor. Daha iyi şartları var. Belki bu tip sakatlıklar olduğunda bunlar da göz önünde bulundurulabilir, oyuncuların dinlendirilmesi adına. Tyler’in en hızlı şekilde iyileşmesini diliyorum” dedi.

Yorumlar


basketsever Nba'de takımlar 16 oyuncu avrupa'da 12'den oluşuyor. Bu, bilhassa as oyunculara maçın durumuna göre maç içinde daha çok dinlenme imkanı da veriyor. Mesela dün Fb maçında daha 3.çeyrekte fark 20 küsurken bile Egehan harici yedek oyuncular oyuna girmedi ancak 4.çeyrekte Barış,Ergi vs oyuna girebildi. Hocalar da baskıdan mıdır yoksa yedek oyunculara güvenemediklerinden midir niye bu kadar bekliyorlar anlamak zor. Ayrıca nba'de takımlar 1 hafta veya daha uzun süre deplasmana gittiklerinde bir o kadar süre de evlerinde oynuyorlar. Nisan'da tatile girip eylül'e kadar tatil yapabiliyorlar. Burada devre arası izni bile 1 hafta. Tabii orayla burası kıyaslanmaz ama bazı iyileştirmeler yapılabilir tabii istenirse. Bir de zemindeki reklaml sorununa kimse sakatlanmadan kalıcı bir çözüm bulunsun artık.
22-10-2018 19:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz