'Başarıyla ambargoları delmeyi bekliyorlardı'
23.05.2018 - 14:28

Yakın Doğu Üniversitesi başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, alınan kararı yeni öğrendiklerini söyledi.

Kalaycıoğlu, bordo-beyazlı basketbol takımının faaliyetlerinin sona erdirilmesi kararı karşısında çok üzgün olduğunu belirterek, "Kararı bugün öğrendik, haberimiz yoktu. İç saha maçlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde oynanamamasının da bu kararın verilmesinde etkisi olduğunu düşünüyorum. Kulüp bu konuda beklenti içindeydi. Euroleague''de elde edilecek başarıyla ambargoları delmeyi bekliyorlardı ama olmadı. Sağlık olsun." ifadelerini kullandı.

Bu sezon ligde ikinci, FIBA Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde de dördüncü olmalarının alınan kararla ilgisinin bulunmadığını aktaran Kalaycıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Şampiyon da olsaydık bence karar değişmezdi. Yakın Doğu Üniversitesi, elde ettiği büyük başarılarla 2 yıl içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en önemli markası haline gelmişti. Bu başarıların mimarlarından biri olarak çok gururluyum. Görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Başımız dik, alnımız açık. Ortada başarısızlık da söz konusu değil. Geçen sezon bütün kupaları kazanmıştık. Bu sezon ise Süper Kupa oynadık. FIBA Euroleague Dörtlü Final oynama başarısı gösterdik. Ligde normal sezonu en fazla sayı atan ve en az sayı yiyen takım olarak birinci sırada bitirdik. Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Kupalarını kazanmış bir takımdan bahsediyoruz. Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde final oynadık, şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptırdık. Onun da en önemli nedeni Vandersloot'un ilk maçta hastalığı nedeniyle oynayamamasıydı."

Yorumlar


sporsever Sapla saman karıştırılıyor yine. Burada kimse uluslararası hukuk dersi vermeye kalkmasın. Kuruluş amacı, Kıbrıs davasına inancı vb konularında YDÜ ciddiyeti sorgulanabilir, o ayrı. Bu tür şeyler bilek gücü, kararlılık ve inatla çözülür, hukuk da arkasından gelir. Daima öyle olmuştur. Güçlü olduğun bir branşı ulusal davana pekala kullanırsın ve kullanmalısın. Burada haklı davaya siyasi inanç bu kadar örselenmişken bu güzel fırsatın tepilmesi ve yarıyolda kalış sözkonusudur. FB'den intikam projesi işin sadece bir yönü, hiçbir olgunun tek bir sebebi yoktur. Sadece sportif açıdan bakacak olursak çok iyi bir takım dağılıyor, bundan ne Türk basketbolu yarar sağlayacak ne de FB.
26-05-2018 01:56
ariel Hep söylerim gerçekten eğitim şart. Kuzey Kıbrıs Birleşmiş Milletler tarafından tanınan bir ülke olmadığı gibi, tüm uluslararası spor organizasyonları tarafından da tanınmamaktadır. Geçmişte Ulusal Takımların Kuzey Kıbrıs'ta hazırlık maçı oynamasına dahi ilgili spor organizasyonları izin vermemiş ve Türkiye'yi uluslar arası yarışmalardan ihraç etmekle tehdit etmiştir. Hal böyleyken Ulusal Lig karşılaşmalarından ydü'nün ev sahibi olduğu karşılaşmaları Kuzey Kıbrıs'ta oynamasına izin vermek demek, Türkiye'nin uluslararası tüm Basketbol karşılaşmalarından hem ulusal takım ve hem de kulüp takımları bazında men edilmesi sonucu doğurur. Bunu bilmeyenlerin yaptığı yorumlara ise sade gülünür, cehalet böyle bir şey işte, her şeyi bilirsiniz, ama yanlış bilirsiniz.........
25-05-2018 00:30
DEMIR Hocam sıze saygım sonsuz,ama ydü yonetımıne asla bu kadar sporcuyu tek kalemde kapının onune konulmasında sızın de hatanız ve kusurunuz vardır.işık bey bu takımı sırf fb.den ıntıkam almak ıçın ve basketçı araklamak ıçın kurdugunu sagır sultan bılıyor,ama ne oldu yurek agır bastı ve bu sene şampıyonluk gıttı,neden maçlar oynanmadan once boyle bır nıyetının oldugunu soylemedı ışık bey,bu tıp ınsanları turk sporundan uzaklaştırmak lazım.
24-05-2018 15:44
labirinthoflies Bu kulüp kimindi acaba? ışık i. Kıbrıslı mı? Kıbrıs davasının bir neferi mi? Özellikle Kıbrıs yazdım, çünkü basını dikkatle inceleyin; bugüne kadar herhangi bir yerde KKTC sözünü duydunuz mu? TC.'ye göre Kıbrıs Rum Kesimi ve KKTC vardır, Kıbrıs değil ! Bu birliktelik şudur: Cebinde para olan bir şahıs BGD adı altında kulüp lisansı için YDÜ ile birleşmiştir, YDÜ düne kadar ne etliye ne sütlüye karışmış, ne bir demeç vermiş, ne de bu kulubün amaçlarını paylaşmıştır. Kuruluş amacı kapatıldıktan sonra açıklanan ilk dünya takımı olarak hatırlanacaklardır. Kimse kimseyi aldatmasın.
24-05-2018 12:02
labirinthoflies Böyle bir bahaneye kimse inanamaz, inananlar bu gezende yaşamıyor demektir. Birleşmiş Milletler'i ilgilendiren bir konuyu FIBA çözebilir mi? FIBA uluslararası bir hukuk kuruluşu mu? Bazı kişiler neden ombudsman gibi her konuda fikir üretir? Onlardan bunu isteyen mi var? Diyelim ki FIBA'nın böyle bir yetkisi var, bu durumun oluşma şartları konuşuldu mu? yoksa belgeye dökülüp bir takvim hazırlandı mı? Mesela TBF (olmaz ya) tek başına Kudüs'ü başkent ilan edebilir mi? Sıradan bir fanatiklik yüzünden uluslararası kurallar yok sayılabilir mi? Var sanılıp bunlara inanılabilir mi? Para kaynağı belli olmayan, tek kuruluş amacı açık ve seçik "kişisel intikam" olan, Zafer K, Quanitra H, Sandrine G, Chantel L, Gökçe D, Olcay Ç, Cansu K. gibi neredeyse tamamı eski Fenerbahçe'lilerden oluşan, sağır sultanın bile bildiği bir konuyu ilgilenen 3000-4000 arası kişiye başka türlü anlatmaya çalışmak dünyayı hala öküzün boynuzlarında tepsi zannetmekle eşdeğerdir.
24-05-2018 11:49
goksel noldu amacınıza ulaştınız dimi çakma fenerli ışık eyügüngor aziz yıldırım a zarar vermek için başladınız bu işe şimdi ali koç da geleceği için bırakıyorsunuz.yazıklar olsun size .maçların kıbrısda oynanmaması tamamen bahane fenerbahçeliler sizin yaptıklarınızı unutmayacak ve affetmeyecektir.
24-05-2018 10:32
Mertbaba Avrupa maçları tamam ama ulusal Lig maçlarının Kıbrıs'ta oynanmaması rezalettir.Tbf bunun da en büyük nedenidir.Takımın kurulma amacı buyken bu kadar başarıya rağmen bu konu başarılamadıysa ehh!! kilit vurulacaktı tabi...Yazık klasik yanlış politikalar...
23-05-2018 15:32
Kedili Sonda faturayı Vandersloot’un hastalığına kesmesinin sebebi ihale kendisine kalacak korkusu sanırım. Konuyla pek alakası da yok. Zafer Bey, işinde bir derece başarılı bir koç, takdir ediyorum. YDÜ’nün ambargo delmek için kurulduğunu da sanmıyorum yalnız. Bildiğim kadarıyla Kıbrıs’ta resmi maç da oynamadılar hiç; FIBA, KKTC’yi tanımıyor. Kuruluş itibariyle garip bir kulüptü, sonu da garip oldu.
23-05-2018 15:12

Yorum Yazın


Tweetlerimiz