KAF-KAF'TA OPERASYON - Markovic gidiyor, Trifunovic geliyor
15.05.2017 - 12:39

Spor Toto Basketbol Ligi'nde yakaladığı büyük avantajı kaybedip son 5 maçta 4 yenilgi alarak 8 yıl sonra ilk kez play off'un dışında kalan Pınar Karşıyaka'da fatura Antrenör Nenad Markovic ve oyunculara çıkacak.
 

Hafta sonu yapılacak olağanüstü kongreye tek aday olarak hazırlanan Başkan Mutlu Altuğ ve ekibi, yeniden seçilmeleri durumunda takımda büyük operasyon yapacağı iddia edildi.
 

Başkan Altuğ'un, FIBA Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılı performansına rağmen iki yıl önce şampiyon olan Pınar Karşıyaka'yı play off'a sokamayan Antrenör Markovic'le sözleşmesi opsiyonlu olarak sürmesine rağmen yollarını ayırması bekleniyor. Markovic'in de son maçtaki moral bozukluğunun ardından istifasının cebinde olduğu iddia edildi.
 

Başkan Altuğ'un Markovic'in yerine, sezon öncesi de ismi gündeme gelen Yeşilgiresun Belediyespor'un antrenörü Aleksandar Trifunovic'i düşündüğü öğrenildi

. O dönem yönetimde şube başkanı olarak görev yapan Turgay Büyükkarcı'nın yetkileri sezon içinde Başkan Altuğ tarafından alınmıştı. Muhammed ve Summers'ın sözleşmelerinin bittiği, diğer oyuncuların kontratlarının ise opsiyonlu olarak devam ettiği Kaf-Kaf'ta kadroda da büyük eleme yapılacak. Özellikle son maçtaki performanslarıyla taraftarın tepkisini çeken Brown, Green gibi isimlere tazminatları ödenerek sözleşmeleri feshedilecek. 6 yabancıdan yalnız Ponitka'nın takımda tutulması beklenirken, yerli rotasyonunda da değişikliğe gidilecek.
 

Play off'a kalamayan Pınar Karşıyaka'da taraftarları, "Avrupa kupalarına gidemeyeceğiz" endişesi sardı. Son 7 senedir aralıksız Avrupa'da boy gösteren, FIBA Eurochallenge, ULEB Eurocup, FIBA Şampiyonlar Ligi'nin yanı sıra geçen yıl tarihinde ilk kez THY Euroleague'e de katılan Pınar Karşıyaka'da böyle bir riskin olmadığını söyleyen Başkan Mutlu Altuğ, "Geçen yıl play off oynamayan Beşiktaş ve Demir İnşaat Büyükçekmece bu sezon Avrupa'da mücadele etti. Özel davetle mutlaka bir kupaya katılırız. Bu sezon takım olamadık. Başından beri kurgunun hatalı olduğunu söylemiştim. Heyecan veremedik" dedi. Karşıyaka, play off'a kalınamamasının ardından takımın içerde kalan 2 aylık maaşları ve Türkiye Kupası ile Avrupa primlerini dondurmuştu.

Kaynak: DHA

Yorumlar


beyaz golge Kupalari alninin teriyle aldiysan, merak etme ! Ama alamadiysan sapkani onune koy ve dusun !
17-05-2017 15:23
selim 80 milyonluk Türkiye'de bir tane Türk koç kalmadı mı? Gitsin Markoviç, gelsin bilmem ne "...viç"...
15-05-2017 14:41
EYÜP ÖZKAYA Özel davete falan gerek kalmadan rahatlıkla Avrupa kupalarında yer alır Karşıyaka. Her sene aynı terane. Takımlar yalnızca play-off için yarışıyor ve lig sıralamasının avrupa için hiçbir önemi yok gibi davranılıyor.FIBA zaten şampiyonlar ligindeki 4 davetiye dışında tamamen lig sıralamasına bakıyor. Eurocup'ta da iyi takımlara bu yıldan itibaren şampiyonlar ligine kaptırmamak için öncelik verildi ama yinede lig sıralaması önemli bir faktör. Eğer gelecek sene Euroleague'e 2 takımla katılacaksak Galatasaray,Beşiktaş, Daçka ve Banvit eurocup'a katılır-Gaziantep yada Tofaş ilk turu geçse bile alınmaz muhtemelen- Gaziantep ve Tofaş Şampiyonlar ligine doğrudan katılır. Karşıyaka eleme oynar. Belki 1 takıma daha wild card verirler. Vermezlerse de İstanbul BBSK ve Giresun FIBA Europecup'ta oynar.Yani play-off'a giremeyen en az 3 takım avrupa kupaları oynayabilecekken biz böyle bir yarış yokmuş gibi davrandık.
15-05-2017 14:32
Dart Bu planları yapan başkan, Ocak ayında basketbol şubenin gelirlerini futbola aktarmak için şube yönetimini yolladığında takım ligde 6ncıydı. Banvit'i deplasmanda yenmiş, içerde BJK, Efes ve GS'yi yenmişti. 2 Hafta sonra BJK'yı Şampiyonlar Ligin'de eledik. Sonra ne değişti de bu hale geldi iş? Duayen amcamıza takımı emanet edip yönetim ortadan yok oldu, böylece hocanın takım üzerindeki otoritesi gitgide azaldı. Şimdi de Menejer oyuncağı haline gelmiş Giresun koçunu KSK'ya getiriyorlar, bunu da matah birşey gibi anlatıyorlar. Yazık...
15-05-2017 14:25
Bu haber'e ilk şıyaka'da taraftarları, "Avrupa kupalarına gidemeyeceğiz" endişesi sardı. Son 7 senedir aralıksız Avrupa'da boy gösteren, FIBA Eurochallenge, ULEB Eurocup, FIBA Şampiyonlar Ligi'nin yanı sıra geçen yıl tarihinde ilk kez THY Euroleague'e de katılan Pınar Karşıyaka'da böyle bir riskin olmadığını söyleyen Başkan Mutlu Altuğ, "Geçen yıl play off oynamayan Beşiktaş ve Demir İnşaat Büyükçekmece bu sezon Avrupa'da mücadele etti. Özel davetle mutlaka bir kupaya katılırız. Bu sezon takım olamadık. Başından beri kurgunun hatalı olduğunu söylemiştim. Heyecan veremedik" dedi. Karşıyaka, play off'a kalınamamasının ardından takımın içerde kalan 2 aylık maaşları ve Türkiye
15-05-2017 13:01

Yorum Yazın