Kadınlar Euroleague Final Four öncesi son sözler
14.04.2016 - 13:33

Fenerbahçe'nin ev sahipliğinde 15-17 Nisan tarihlerinde Ülker Sports Arena’da düzenlenecek FIBA Kadınlar Euroleague Final Four’unun basın toplantısı yapıldı. Turnuvada Fenerbahçe ile birlikte Rus ekipleri UMMC Ekaterinburg, Nadezhda Orenburg ve Çek takımı USK ZVZ Prague mücadele edecek.

Final Four organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen basın toplantısına; 4’lü finalde mücadele edecek takımların antrenörleri ile birer oyuncuları katıldı. Yarın başlayacak Final Four organizayonu öncesinde antrenörler ve oyuncular görüşlerini paylaştı.

Fenerbahçe başantrenörü George Dikeoulakos: “Çok iyi bir Final Four bizi bekliyor”

Hoş geldiniz. Buradaki takımlar şu anda, sadece Avrupa’nın değil Dünya’nın en iyi antrenörleri ve oyuncuları konumunda. Açıkçası evimizde oymamız ve üzerimizdeki baskıyı nasıl yöneteceğimiz çok önemli. Önce bu, sonrasında taktik ve teknik konular geliyor. Nadezhda  ile yarın yarı finalde karşılaşacağız. Nadezhda da çalıştım. Nadezhda çalışmak ve onlara karşı oynamak farklı olacak. Ekaterinburg’a gelirsek, onlar her sezon bu seviyedeler. Prague’da geçtiğimiz yılın şampiyonu. Umarım bu sezon biz kazanırız. Çok iyi bir Final Four bizi bekliyor.

Quanitra Hollingsworth: “Bizim için çok önemli turnuva”

Öncelikle Başkanımız Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Final Four organizasyonunu İstanbul’a aldığı için. Bizim için çok önemli turnuva olacak. Fenerbahçe’nin olduğu her yerde beklentiler vardır. 

Nadezhda Orenburg Antrenörü Roberto Iniguez: “Fenerbaheçe favori”

Burada olmaktan dolayı mutluyum. Fenerbahçe’de iki sezon çalıştım. Bu yüzden biraz duygusalım. Turnuva’da Fenerbaheçe’yi favori görüyorum, çünkü taraftarı önünde oynuyor. Küçük detaylar bu maçlarda sonucu belirliyor ve bu detaylardan biride taraftar. Fenerbahçe’den sonraki favorim ise Ekaterinburg. Biz ise ilk kez Final Four’dayız. Favori değiliz ama kendi basketbolumuzu oynarsak herkesi yenebilecek güçteyiz.

Dewanna Bonner: “İlk kez bu seviyedeyiz”

Burada olmaktan dolayı mutluyuz. 4 yıldır Nadezhda’da oynuyorum ve ilk kez bu seviyedeyiz. Fenerbahçe’nin antrenörü George Dikeoulakos bizim eski koçumuz. Saygı duyuyoruz. Yarın ki maç için de heyecanlıyız.

USK ZVZ Prague Antrenörü: Nataila Hejkova: “Çok heyecanlı ve enteresan bir Final Four”

Çok heyecanlı ve enteresan bir Final Four bizi bekliyor. Biz geçen yılın şampiyonuz. Fenerbahçe ev sahibi. Nadezhda Orenburg ilk kez Final Four’da oynayacak. Ekaterinburg sürekli bu seviyelerde oynayan bir ekip. Hiç birimiz bizi nasıl bir sonuç beklediğini bilmiyoruz.

Laia Palau: “Her sonuca açık bir Final Four”

Umarım yarınki yarı finalin tadını çıkarırız. Her sonuca açık bir Final Four. Buralarda oynamak bizim için çok önemli. 

UMMC Ekaterinburg Antrenörü Olaf Lange: “Takımların seviyesi yükseldi”

Çok heyecanlı bir Final Four olacak. 4 takımın üç tanesi geçen yıl da Final Four oynadı. Prague’la geçen yıl finalde karşılaştık ve kaybettik. 3-4 yıldır Prague’la sürekli karşılaşıyoruz. Yarın da ilk maçı onlarla oynayacağız. Takımların seviyesi geçtiğimiz yıla göre daha yukarıda. 

Anna Petrakova: “Rus basketbolu adına önemli”

Herkes için çok heyecan verici turnuva. Burada takımla birlikte olmaktan dolayı mutluyum. Rus basketbolu adına da iki takımın Final Four’da olması çok önemli. 

Konuşmaların ardından teknik heyet ve oyuncular kupa ile birlikte objektiflere poz verdi.

Maç Programı - 15 Nisan 2016 Cuma:
17:00 USK ZVZ Prague vs. UMMC Ekaterinburg
20:00 Fenerbahçe SK vs. Nadezhda Orenburg

Maç Programı - 17 Nisan 2016 Pazar:
14:00 1. maç mağlubu – 2. maç mağlubu
17:00 1. maç galibi – 2. maç galibi
 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz