Kadınlar derbisinde kazanan Fenerbahçe
08.04.2018 - 15:51

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi 23. hafta mücadelesinde Fenerbahçe, Galatasaray'ı konuk etti.

İlk yarıyı 35-32 ile önde kapatan Fenerbahçe, karşılaşmadan 75-68'lik skorla galip ayrıldı.

Fenerbahçe'de Veramayenka 21 sayı 9 ribaund 2 asistle takımını galibiyete taşıyan isim oldu. Galatasaray'da ise Dubljevic ve Quigley 20'şer sayı ile mücadele etti.

Fenerbahçe bu sonuçla 18. galibiyetini alırken, Galatasaray 13. mağlubiyetini aldı.

 

Yorumlar


Anar Plum'ın istatistikler beni benden aldı...
10-04-2018 15:08
Cenk Fenerbahçe başında üç lig maçına çıkan Fransız Baş Antrenör Valerie Garnier'in henüz takım üzerindeki etkisi (olacaksa) belli olmuyor. Takım, savruk ve dağınık oynamaya devam ediyor. Takımda ve oyuncularda oyun zekası noksanlığı hissediliyor. Topla adam geçemeyen Birsel'i yıllardır 1 numara pozisyonunda kullanılan antrenörler belli ki ona iyilik yapmamış. 2 numarada veya zaman zaman 3 numarada daha faydalı bir basketbol hayatı olabilirdi. Son zamanlarda bu kadar hata yapması ve istenmeyen adam durumuna gelmesinin bir nedeni bu olabilir. Büyük yetenek olarak getirilen Kelsey Plum, şu ana kadar beklenen katkıyı yapamadı ve zaman zaman da takıma zararı dokunuyor. Takımda gözle görülür bir oyun düzeni ya da biçilmiş setler olmadığından, bazı oyuncuların mevcut potansiyelleri de sahaya yansımıyor. Bireysel çaba ile idare ediliyor. Didem Akın da bir an önce takımdan ayrılmalıdır.
08-04-2018 17:37
Kedili Fenerbahçe’nin Avrupa şampiyonluğuna kırk kulp takıp, EL için kurulan takımları Eurocup kazanınca Avrupa’nın en büyük, en destansı başarısı ilan edenler. Anlamak için, bir fanatik nasıl düşünür bilmek lazım. Kadın basketbolunu uzaktan takip ettiğim halde adını ilk defa duyduğum Venezia karşısında başarılar, kolay bir seri olur diye tahmin ediyorum. Lig sekizincimiz bile Eurocup’ta final oynuyor. Kadın basketboluna seviye atlatan Fenerbahçe’ye teşekkürler. Fenerbahçe, başarılı olduğu zaman bütün diğer kulüpleri de yukarı çeker.
08-04-2018 17:22
Mertbaba İtalya deplasmanın da böyle oynasalar kupa gelir.Koç bence sabırsızlık yaptı.Son 4 dk ya 6 sayı gerideyken takımı kısaltıp petro/Qugley değişikliği yaptı.Fb de uzun süre sayı bulamamışken bu değişiklikle Vera dan 1 basket ve 1 pota altı asistle 4 sayı buldu ve maç orda gitti.Yine farkı takımı uzatıp 4e indirdik ama o bölüm kritikti... Ayrıca pota altından iki uzun 40 attı...Eh cevap vermek zor umarım Atletik bir uzun alınır seneye 2 yıldır yazdığım Stokes gibi...
08-04-2018 17:12

Yorum Yazın