Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası öncesi son sözler
17.10.2016 - 20:21

Ankara Arena’nın ev sahipliğinde 18 Ekim Salı günü oynanacak 24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Basın Toplantısı düzenlendi. 

Basın toplantısı öncesinde bugün hayatını kaybeden Canik Belediye Başantrenörü Mehmet Can Öztürk anısına bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.
Ankara Arena’nın içinde yer alan küçük salonda gerçekleştirilen basın toplantısına TBF Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün, TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, Fenerbahçe Başantrenörü George Dikeoulakos, Hatay Büyükşehir Belediye Başantrenörü Ekin Baş, Fenerbahçe oyuncusu Melisa Korkmaz, Hatay Büyükşehir Belediye oyuncusu Tuğba Oral, TBF Yetkilileri ve basın mensupları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün gerçekleştirdi. Akgün, ‘’Hoş geldiniz, bugün üzücü bir haber aldık. Mehmet Can Öztürk’ü kaybettik. Yarın için her iki ekibimize de başarılar diliyorum. Ankaralı basketbolseverler keyifli anlar yaşayacaklar; basketbola doyacaklar... İnşallah sakatlıksız, keyifli bir mücadele olur.’’ diye konuştu.
Fenerbahçe Başantrenörü George Dikeoulakos konuşmasında ‘’Bugün buraya basketbolun güzelliklerini konuşmaya gelmiştik ama dostumuz Mehmet Can Öztürk’ü kaybettik. Ailesine başsağlığı diliyorum. Bu maça hazırlıklarımız ikinci plana düştü. Bizim aklımızda arkadaşımız Mehmet Can var.’’ İfadelerine yer verdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başantrenörü Ekin Baş ise ‘’Öncelikle Mehmet Can Öztürk’ün vefatı bizi çok etkiledi. Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesi sezonun ilk maçı ve sonunda kupa var. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.’’ dedi.
Fenerbahçe oyuncusu Melisa Korkmaz, ‘’Mehmet Can Abi’nin vefatı bizi çok üzdü. Bütün çabamızı ve hazırlıklarımızı sahaya yansıtmak istiyoruz. Rakibimiz Hatay Büyükşehir Belediye’ye de başarılar diliyorum.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Hatay Büyükşehir Belediye oyuncusu Tuğba Oral, ‘’Öncelikle Canik Belediye Başantrenörü Mehmet Can Öztürk’ün vefatına çok üzüldük. Ailesine başsağlığı diliyorum. Yarın maçı kazanarak kupayı Hatay halkına götüreceğimize inanıyoruz. Rakibimize başarılar diliyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Elimizden geleni yapacağız.’’ dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz