Jr.NBA Ligi’nin tanıtımı yapıldı
03.02.2016 - 22:20

NBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu, Banvit kulübününde desteğiyle Jr. NBA TBF Basketbol Ligi’ni kurmak için yeni bir birlik kurduklarını açıkladılar. Birliğinin amacının, 12 yaşındaki erkek çocuklarına odaklanan okul temelli bir basketbol ligi kurulmasını öngörmekte olduğu ifade edildi.
İlk Jr. NBA- TBF Basketbol sezonu istanbul’da düzenlenecek ve 30 yerel okulun katılımıyla gerçekleştirilecek.Her okul, 30 NBA takımdan birini temsil edecek ve ismini aldıkları takımların logolu tişortlarını maçlarda giyecek. Jr. NBA’nın 33 ülkede 6.5 milyondan fazla gence hitap edeceği vurgulandı.
NBA-EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Geliştirme Başkan Yardımcısı Jesus Bueno bu konuda yaptığı açıklamada, “Daha fazla çocugu basketbola yonlendirmek için Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan daha iyi bir ortak bulunamazdı. TBF’nin uzmanlığı ile beraber rekabet ortamı sağlayarak basketbolu jöğrenme fırsatı getiren bir programı hayata geçiriyoruz.. Ayrıca program ortağımız olan Banvit’e de teşekkür etmek istiyorum. Kendileri Jr. NBA programlarının alt yapısını oluşturmak için tüm çabalarıyla destek verdiler.” dedi.
Mart ayında başlayacak olan normal sezonun Mayıs ayında bitmesinin ardından her iki konferanstan en iyi sekiz takim Play-Off’lara kalacak. Mayıs’ta konferans şampiyonluklarını kazanan iki takim Jr. NBA- TBF Basketbol Ligi’nin ilk şampiyonu olacak.

 

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz