Jordi Bertomeu: Pao kurallarımızı kabul etmiyorsa, bizimle kalamaz
08.02.2018 - 17:13

Turkish Airlines EuroLeague ile Sinpaş GYO arasında imzalanan sponsorluk anlaşması törenide konuşan EuroLeague CEO'su Jordi Bertomeu, son zamanlarda yaşanan Dimitrios Giannakopoulos ve Panathinaikos krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bertomeu şunları söyledi:

"Daha önce bu tip bir durumla karşılaşmamıştık. Aynı zamanda bazı belirsizlikler mevcut. Örneğin Panathinaikos bu kararı kime danışacak? Öncelikle şunu söylemeleyim, EuroLeague kulüplerinin Panathinaikos'a, Panathinaikos'un da EuroLeague kulüplerine ihtiyacı var. Biz EuroLeague olarak bu saygısız tutumu kabul edemeyiz. Bir kulüp bizimle kalmak istiyorsa, kurallarımıza da uymak zorundadır ve saygı da bu kurallardan biridir. Eğer kuralları kabul etmiyorlarsa, bizimle kalamazlar.

Panathinaikos Avrupa tarihindeki en başarılı kulüplerden biri. Ne yazık ki kulübün sahibiyle bazı problemler yaşıyoruz ama biliyorum ki olması gereken noktaya tekrar döneceğiz. Ancak yine de şunu söylemeliyim, saygısız bir davranışı asla kabul edemeyiz."

Çeviri: Basket Dergisi / Kaan Baytur

Yorumlar


miller eurolig'in en büyük sponsorlarının türk olduğu bir yerde bize karşı yapılan bir saygısızlık tabii ki cezasız kalamazdı. kaldı ki bu herif çoktan bunu hak etmişti. pao eurolig'de oynamazsa kendi kaybeder.
09-02-2018 09:56
basketsever güle güle size şovmen
09-02-2018 00:45
Dynamo Pana taraftarı , muhtemelen , bu referandumda tıpış tıpış hayır verecek , bu arkadaşta tıpış tıpış cezasını çekecek. Eurolig yönetimide ufak bi jest yapıp cezasını sezon sonunda bitirecek. İlaveten hakem kararlarının özellikle iç saha maçlarında yıllarca en büyük ballı kaymağını Yunan takımları yedi. Hatta yeri geldi deplasmanlarda dahi. Halada yemekteler. Yani ; kendi aleyhlerine yapılan hatalarda , itiraz edecek son kulüp başkanlarından biri zaten Pana başkanı.
08-02-2018 20:20

Yorum Yazın


Tweetlerimiz