Jokic'ten bir triple double daha
12-03-2018

Denver Nuggets sahasında ağırladığı Sacramento Kings'i 130-104 yenerken başrolde Nikola Jokic vardı.


30 dakika sahada kalan Jokic, 20 sayı 11 ribaunt 10 asistlik performansıyla bu sezon 7.triple double'ını yaparak takımına galibiyeti getiren isim oldu.

Yorumlar


miller Ömer Faruk örneği var mesela. Hoca onu devamlı oynattı sonra ben gideceğim dedi ve gitti, kulubun yaptığı onca yatırım da boşa gitti! Tbf bu soruna çözüm bulmalı hoca değil. Menajerlerin de bu olaylarda büyük payları var! Çok büyük paralar dönüyor! Şımarıyorlar ben oldum deyip daha da tembelleşiyorlar! Ayrıca hocanın görevi oyuncu yetiştirmek mi yoksa a takımda oyuncu oynatmak mı? Obra, ben kim hazır ve formdaysa onu oynatırım, a takıma gelmiş oyuncuya top sürmesini,pivot hareketlerini gösteremem a takıma hazır olarak gelip burada ekstra kendini geliştirici idman yapmaları lazım ama altyapıda bunları yapamadan a takıma geldikleri için ekstra idmanları da tam yapamıyorlar ve çok tembeller diyor. Takımın sorumluluğu ağır, ciddi paralar dönüyor, her daim başarı bekleniyor, böyle bir takımda gençlerin oynaması da onları oynatması da çok zor.
08-12-2016 19:41
Hande Karaege Bir A takım antrenörü mevcut sorumluluklarının yanında alt yapı konusuna da eğilmeli midir ? Bu sorumluluğu da üstlendiğinde A takımda kendisinden beklenen performansı aynı şekilde göstermeye devam edebilecek midir ? Bu detayları göz ardı etmemek gerektiğini düşünüyorum. Alt yapının bambaşka bir başlık olarak ele alınması ve kendi profesyonelleri tarafından yönetilmesi gerektiği görüşündeyim. Hem kulüplerde hem federasyonda.
08-12-2016 16:43
Emre Tiryaki Necip bey; Haklisiniz belki bir anlamda serzenisinizde ama iki konu var ... Turklerin aldigi inanilmaz kontratlar ve altyapidan oyuncu yetistirdiginde, bir anda NBA e kacma olasiligi. Bu konuda Fenerbahce cok cekti, su anda NBA de oynayan en onemli turk oyunculardan 2 si ve oynamasi muhtamel 1 oyuncu bu sekilde ayrilmadi mi takimdan? Ustelik gelisimi icin yatirim yapan takimlarina hic bir arti katki birakmadan .... Bence buyuk takimlardan altyapilarina yatirim yapmasini bekliyorsak, federasyon olarak onlarinda yapacaklari yatirimlar icin kendilerini koruma altina almamiz lazim ... Alamiyorsak ne yapabilirler? Hem fais paralar ode, hem bireysel antrenorler getir, hem kamplara yolla .... birde ustune sana bir katki yapmadan gitsin .... Bu nedenle once Obradovic ozelinde bir cozumleme yapmadan once, federasyonun calistay sonunda ne yaptigini... bu konuda ne duzenleme icinde oldugunu konusalim ....
08-12-2016 15:35

Yorum Yazın