Ivanovic: Elimizden geleni yaptık
13.03.2019 - 08:16

Nanterre'ye 62-60 yenilerek organizasyondan elenen Beşiktaş Sompo Japan'da başantrenör Dusko Ivanovic, ellerinden geleni yapmalarına rağmen kaybettiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendiren Ivanovic, "Nanterre'yi tebrik ediyorum. Sonuna kadar savaştık ancak olmadı. Takımımla ilgili kötü bir düşünce kafamda yok. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Hücumda kendimize biraz daha güvenseydik, topu hızlı çevirseydik farklı olabilirdi." ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlıların ABD'li oyun kurucusu Phil Pressey, sert bir maç oynadıklarını belirterek, "Zor maç olacağını biliyorduk. Sayı farkı olunca savaşmak zor oluyor. Elimizden geleni yaptık ama olmadı." diye konuştu.

Nanterre Başantrenörü Pascal Donnadieu, bütün oyuncularının kahramanca oynadığını ve turu geçtiklerini belirtti.

Kendileri için büyük bir başarı olduğunu aktaran Donnadieu, "Dominic Waters'tan yoksun oynamak bizi çok zorladı. Bütün oyuncularım kahramanca oynadı. Hepsiyle gurur duyuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Nanterre forması giyen Jeremy Senglin ise şunları kaydetti:

"İki takım için önemli bir maçtı. Takımımla gurur duyuyorum, herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Savunma ve hücumda dikkatli oynadık. İyi bir basketbol oynadık. Kazandığımız için mutluyuz."

Yorumlar


faruk Sene başından bu yana maçlarını izlediğim Beşiktaş basketbol takımının kötü oyun kalitesi ve koçun hiçbir müdahalesini sürekli görmekteyim.Ne bir iyileşme nede umut göremiyorum.Öylesine mağlubiyet sonrası yazılmış bir yazı değil bu inan.Sahada mücadele etmeye çalışan oyunculara saygım sonsuz ama takımın motivasyon ve oyun düzenlerinde hep bir sorun olduğu görünüyor.Koçun bundan önceki son 3 takımında aldığı eleştirilerin doğruluğuna inanmaya başladım.Böyle bir basketbolu seyretmeye sporseverlerin, beşiktaş taraftarının sabrı dayanmıyacaktır diye düşünüyorum.Yinede başarılar Beşiktaş basketbol takımı.
13-03-2019 09:54

Yorum Yazın


Tweetlerimiz