Itoudis ve Jackson... Ne ilk ne de son
28.11.2016 - 13:10

Dün gece CSKA Moskova koçu Itoudis ile oyuncusu Aaron Jackson arasında sahada gerçekleşen atışmayı twitter hesabımızdan vermiştik (https://twitter.com/basketdergisi/status/802964416807440389). Ancak dün yaşanan olay koçlar ile oyuncular arasında gerçekleşen tartışmaların ilki değil. Şimdi geçmişte sahada yaşanan bazı koç-oyuncu atışmalarını hatırlayalım.


Duşan Ivkoviç
Ülkemizde Anadolu Efes’i çalıştıran, Avrupa’nın en kariyerli koçlarından biri olan Duşan İvkoviç mola sırasında sinirlerine hakim olamayan koçlardan. Anadolu Efes’in 2014-2015 sezonunda kendi sahasında oynadığı Unics Kazan maçında mola alan Ivkoviç, Doğuş Balbay’ın mola öncesi yaptığı bir hata nedeniyle onu ayağıyla “dürtmüş” ancak tecrübeli oyuncu karşılık vermeyince olay daha fazla büyümemişti. Fakat bu olay koçun yaşadığı tek mola atışması değildi. Geçen sene Abdi İpekçi Spor Salonunda oynanan Anadolu Efes - Limoges maçında mola sırasında Alex Tyus’a sarfettiği bir söz yüzünden Amerikalı pivot koça tepki göstermişti.

Zeljko Obradovic
Başarılı koçu yeteneklerinin dışında agresifliği ile biliyoruz. 03.03.2014 tarihinde oynanan Fenerbahçe Ülker - Tofaş maçında koç Obradovic, Nemanja Bjelica ile tartıştıktan sonra oyuncuyu direkt soyunma odasına gönderiyor.


Dusko Vujosevic
Partizan’ın oynadığı lig karşılaşmasında itirazdan dolayı teknik faul alan Bogdan Bogdanovic kenara gelirken büyük şaşkınlığa uğruyor. Koç Vujosevic yıldız oyuncuya bağırırken aynı anda boğazını sıkıyor. Bu hareketi ile koç maçtan sonra büyük tepki almıştı.Sasa Obradovic
Sırp koç Alba Berlin’i çalıştırırken mola sırasında Alex Renfroe ile ağız dalaşına girmiş, sözlü tartışma büyüyünce araya diğer oyuncular girip olayın daha da büyümemesini sağlamışlardı.


Jure Zdovc
AEK takımının başantrenörü Jure Zdovc, bir pozisyon sonrası oyuncusu Taurean Green'i sert bir şekilde uyardı. Green'i benchten çağıran Zdovc, oyuncusuna yumruk salladı. Antrenör ile oyuncunun arasına giren diğer basketbolcular, olası bir kavganın önüne geçti.


Kaynak: http://www.sport24.gr

Yorumlar


Hakan Cengiz Hocam benim ya, ne güzel kovuyor Bjelica'yı. İyi ki bizimlesin. Olan var olmayan var, kıskanırlar. :))
28-11-2016 22:18

Yorum Yazın