Itoudis: Euroleague parkta yürüyüş yapmaya benzemiyor
25.11.2016 - 23:10

Baskonia'yı üstün bir oyun neticesinde 112-84 devirmeyi başaran CSKA Moskova'da koç Dimitris Itoudis maç sonu açıklamalarda bulundu.

"Tüm takımı bu güzel performanslarından ötürü kutluyorum, özellikle üçüncü çeyrekteki performansları harikaydı. Maç öncesi her ne kadar bunu bir bahane olarak görmesem de Baskonia'nın Pazar bizim ise Pazartesi lig maçlarımızı oynamamız onlar adına bir avantajdı. Bizden daha fazla dinlenme fırsatları oldu. Özellikle ilk çeyrek basit hatalar yaptık, rakibimiz de 7'de 5 ile üçlük attı. Basit hatalar konusunda oyuncularımla konuşmuştuk ve bir an önce aksiyon almamız gerekiyordu, defansta daha güçlü durmalıydık. İlk çeyrekten sonraki oyunumuzda bu konuştuklarımızın etkisi oldu. Onları skor ve oyun olarak devre dışı bıraktık. İlk çeyrek dışındaki maçın skoru bu sayede 96-57 oldu. Biliyorum bugün kariyer rekorları kırıldı ancak oyuncularım bunlarla ilgilenmiyor, bu rekorlar kişisel değil takım halinde kırılmış rekorlar. Milos defansta da hücumda da harika bir gece geçirdi. 1000 asist barajını da geçti onu tebrik ediyorum. Ancak aynı zamanda bu gece harika bir iş çıkaran James Augustine'i de tebrik ediyorum. Herkes galibiyet için ne gerekliyse onu yaptı. 


Devre arasında ne konuştuğumuzla ilgili size detay veremem ancak yaptığımız hatalar ve düzeltmemiz gereken şeyleri belirledik. Sonuçta biz çok iyi bir takım karşısında bugün galip gelmeyi başardık. Euroleague parkta yürüyüş yapamaya benzemiyor, özellikle biz, geçen senin şampiyonları için."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın