İşte FIBA Şampiyonlar Ligi'nin yeni topu
03.07.2019 - 13:52

Wilson Spor Ekipmanları Şirketi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi 3 yıllık özel bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Wilson, Eylül 2019'dan 2022'ye kadar tüm Basketbol Şampiyonlar Ligi maçlarında kullanılacak resmi topların tedarikçisi olacak.

Wilson, Basketbol Şampiyonlar Ligi için Wilson LABS inovasyon ekibi tarafından hazırlanan yeni bir basketbol topu tasarladı. Top, modern basketbolun hızına yanıt vermek için özel olarak üretilirken, aynı zamanda oyuncuların atış, top sürme ve topu rahat kavrama aktivitelerini iyileştirmek için geliştirildi.

Anlaşma ile ilgili yorumlarını belirten Wilson'ın Takım Sporları Genel Müdürü Kevin Murphy, “Basketbol Şampiyonları Ligi ile güçlerimizi birleştirmekten ve basketbol konusundaki yeniliklerimizi ve tecrübemizi Avrupa'daki kulüplerin sahalarına getirmekten heyecan duyuyoruz. Basketbol Şampiyonlar Ligi yaratıcı, girişimci ve tutkulu; bu özelliklerin hepsi markamız ve basketbolu büyütme, oyuncularla antrenörlere mümkün olan en iyi ekipmanı verme çabalarımızla uyumlu" dedi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO'su Patrick Comninos ise, "Wilson, Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin Avrupa'da devam eden büyüyüşüne odaklandığımız bir zamanda ailemize katılıyor. Oyuncularımız için oyun deneyimini sürekli geliştirmek bizim için önemli. Sahada en iyi performanslarına ulaşabilmeleri için onlara en iyi ortam ve koşulları sağlamak istiyoruz. Hem sahada hem de saha dışında basketbol için yenilikçi bir yaklaşıma sahip olan Wilson Basketbol Şampiyonlar Ligi için yeni bir dönem açacak" açıklamasında bulundu.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz