İspanyol basınında G.Canaria-G.Saray yansımaları
07.04.2016 - 13:13

Galatasaray Odeabank’ın Eurocup’ta İspanyol Gran Canaria'yı eleyerek finale yükselmesi, Kanarya Adaları ve İspanyol basınında geniş yer buldu.

Kanarya Adaları gazetelerinden La Provincia, ilk sayfasından "13 sayılık acı zafer" başlığıyla verdiği haberde, elenmenin verdiği üzüntüyle ağlayan bazı Gran Canarialı basketbolcuların fotoğraflarını kullandı.

Gran Canaria'nın, ilk maçta Galatasaray Odeabank'ın elde ettiği 14 sayılık avantajını yakaladığını, farkı artırmasına rağmen korumayı başaramadığını yazan La Provincia, uzatmaların sonlarında kaçan serbest atışların, Gran Canaria'yı finalden ettiğini savundu.

Her şeye rağmen Gran Canaria'ya, Avrupa'da yaşattığı heyecan için teşekkür eden gazete, "Izdırap veren yenilgilerde de bir güzellik var. Hatta bazen şampiyonluk zaferinden bile daha fazla." yorumunda bulundu.

Canarias 7 gazetesi de, "Soyunma odasında acı, kızgınlık ve gözyaşı" başlığı altında, "Elenmek, Gran Canarialı basketbolcularda büyük üzüntü yarattı" ifadesini kullandı. Gran Canaria takım kaptanı Albert Oliver'in maç sonrası yaptığı açıklamalarda, "Bu kadar yakınlaşmışken kaybetmek daha da üzüyor" şeklindeki ifadesi de öne çıkarıldı. Yapılan yorumlarda, "Gran Canaria, Avrupa Kupası'nda art arda ikinci kez final oynama şansını 2 sayı ile kaçırdı." denildi.

İspanyol spor gazetelerinden El Mundo Deportivo'da, "Gran Canaria, finalin kapısında kaldı" başlığı kullanılarak, "Türk takımında, ilk maçta olduğu gibi Davis ve Lasme, Gran Canaria'yı yıpratan basketbolcular arasında yer aldı. McCollum ise son dakikalarda Galatasaray'ın belirleyici ismi olurken, Micov da maçı uzatmaya taşıyarak öne çıktı." değerlendirmesi yapıldı.

Marca gazetesi de, "Gran Canaria, Galatasaray Odeabank karşısında 14 sayılık farkı yakalasa da uzatmalarda, özellikle serbest atışlardaki hatalarıyla bunu koruyamadı. Gran Canaria antrenörü Aito için kariyerindeki en acımasız son bu maç oldu." diye yazdı.

As gazetesi, "Mükemmel bir Gran Canaria, büyük bir çaba ortaya koysa da finalsiz kaldı" başlığını attı.

Yorumlar


Potaperest Ben burada yaklaşık 2-3 ay kadar önce Gs final oynarsa kimse şaşırmasın dediğim vakit abarttığımı söyleyen arkadaşlar olmuştu ki bunların arasında benim Gslileri gazlama niyetinde olduğumu söyleyen Gsli arkadaşlar da vardı. Neymiş efendim Rus takımları, İspanyol takımları varken Gs'nin final çıkması imkansızmış... Gördük imkansızı... Eurocup'ta grup aşamasındaki performanslar gayet yanıltıcı olabiliyor önce bunu bir anlamak lazım. O favori gösterilenlerden bir tek Canaria f4'e kalabildi, o da finali göremeden elenen taraf oldu. Evet şu aşamada kupanın gelmesi zaten artık sürpriz olmaz. Takımınıza ve koçunuza güvenmeyi umarım artık öğrenmişsinizdir. Ergin hocayı ben de antipatik bulurum ama bu onun başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez. Neyse hayırlısıyla seneye de El'de 4 takımla mücadele edebilmek dileğiyle...
07-04-2016 13:46

Yorum Yazın


Tweetlerimiz