Hücumu geliştirmemiz gerekiyor
23.08.2017 - 22:16

Avrupa Şampiyonasına hazırlanan  Milli Takımız son dönemeçte Karadağ önüne çıktı. 
Oyuna Dixon, Sinan, Cedi, Barış ve Semih beşiyle başladı. Sinan herzamanki  gibi savunma - hücumda dengeliydi. Semih sakatlığının ardından oyuna ağırlığını yavaş yavaş koymaya çalışıyor. 
Cedi ve Furkan skor gücümüz olacak gibi gözüküyor. İlk yarıda dört numarada sıkıntı gözüktü.
İlk çeyrek 19-19, devre ise 36-35 lehimize kapandı. 
Üçüncü çeyrekte Ufuk oyuncularını denemeye devam etti. Bu bölümde 4 numaralı pozisyona Barış'ın 2 üçlüğü dikkat çekti. 54-51
Son bölümde Doğuş ve Melih le savunmamız sertleşti. Hücumda Melih ve Sinan skor olarak ağırlığını koydu ve 18 sayılık bir farkla maçı kazandık. 78-60
Semih inşallah Avrupa Şampiyonasına kadar hazır duruma gelir. 
Sinan, Cedi ve Furkan iyi durumdalar. 
Mithat ve Doğuş kenardan iyi katkı verdiler. 
Savunmamızı belli bir seviyede yapabiliyoruz.  Hücumu geliştirmemiz gerektiriyor. 
Faul atışlarımıza da biraz dikkat edelim. 
Son iki hazırlık maçını da izleyrek takımımız hakkında daha iyi bir analiz yapabiliriz.

Yorumlar


BGL Haklısınız arkadaşlar obraviç'e sorunu tek başına yüklemem yanlıştı.Yerli koçlar da suçlu.
24-08-2017 16:11
Oyunjulayımıj hep çüyüdüley geçen gün burada bir yağmur yağdı, bir şimşek çaktı, bir sel bastı ki sormayın. bu yağmurun, bu şimşeğin ve bu selin sebebi de bana göre elbette ki obradoviç'tir. şu an milli takımın hep kötü sonuçlar almasını bekliyoruz. çünkü bu sayede başarısızlık adına tüm sorumluluğu obradoviç'e yıkabileceğiz. bu arada an itibariyle bir grup eski menajer ve antrenör ile birlikte bir masa etrafında toplandık, intikam yeminimizi ettik ve yarın acaba neleri obradoviç'e yıksak diye hararetli bir beyin fırtınasına başladık. yarının ve ondan sonraki günlerin sabah saatlerinde yine bir haber altında bizleri obradovic'i gömücü yorumlarımızla göreceğinize emin olabilirsiniz. gazamız mubarek olsun!
24-08-2017 15:57
Cemal Nalga FanClub @BGL Ege Arar'ı, Doğukan Şanlı'yı, Göktürk Ural'ı da yabancı koçlar, pardon "obravic" kaybetti değil mi güzel kardeşim? Şafak Edge için Banvit'teyken geleceğin yıldız oyun kurucusu olacak diyorlardı, ama ona da herhalde "obraviç" telepati falan yollamış olacak ki, yetenekleri bir anda ölüverdi.
24-08-2017 11:49
suat @bgl ömer faruk geçen sene boyunca ncaa'de, tolga geçim sene boyunca banvit'te, egehan arna hem tr ligi play-off'larında, hem de genç milli takım maçlarında iyi süreler alıp milli kadroya da çağrıldılar. eee bunlar sonra neden takımdan kesildi? senin mantığına göre bunların şu an harikalar yaratması gerekmiyor muydu? ayrıca ufuk hoca bu oyunculara güvenme cesareti gösteremedi diye tek bir laf edebildin mi? bunun da mı suçlusu yabancı koçlar? çürüdüler dediğin fenerli yerliler milli takımın son maçlarında hep ön plana çıkıyorlar! haa ama o zaman da obra'ya rağmen diyip lafı çarpıtmaya gidiyorsun değil mi :) yahu işin gücün farklı farklı nikler alıp boş propaganda yapmak, daha doğrusu boş yapmak... derdim fenerbahçe düşmanlığı diyemiyorsun da, ülke basketbolunun yılmaz neferi maskesi takıp milleti kandırabileceğini sanıyorsun. komik adamsın vesselam :)
24-08-2017 11:42
BGL Yabancı koçlar tarafından öldürülmüş yeteneklere sahibiz.Yaşasın obraviç
24-08-2017 10:09
joke Bir sürü genc oyuncumuz var bunlar süs bitkisimi..Eğer bu yerli oyuncuları jenerasyon degistiriyorum dedigin zamanda bile oynatmayacaksan niye milleti kandiriyorsunuz, sizde bu kafa varken bu gencleri düğünde bile oynatmazsıniz, nasıl olsa gecis donemi ilan ettiniz problem cozuldu ? Kaybettiğiniz gün hemen soyleyiver bu terimleri, kurtar kendini..
23-08-2017 23:17

Yorum Yazın