Honeycutt'ın annesinden, oğlunun ölümüyle ilgili şok detaylar
08.07.2018 - 23:24

Önceki gün polislerle yaşadığı çatışma sonucu öldürülen Tyler Honeycutt'ın annesi İsrail kaynaklı sport5 sitesine konuştu. İşte Honeycutt'ın son saatleri:

"Son bir kaç gündür davranışlarında bazı sorunlar vardı. Rusya'ya dönmek istemiyordu, orada depresyona giriyordu. Menajerinin arayıp şu andaki en iyi seçeneğin belki de Rusya'ya dönmesi olduğunu söylemesiyle her şey değişti. NBA'e dönmek istiyordu ve Yaz Ligi'nde Thunder ile oynamak için anlaşmıştı ama yaptıkları sağlık kontrollerinde dizinde bir problem çıktı. Rusya'dan nefret ediyordu, soğuk iklimi ve havanın erken kararmasından hoşlanmıyordu. Dönmek istemedi.

O gün yardım almayı kabul etti, ancak bir anda agresifleşti ve anlaşılmaz bir hal aldı. Onu tanıyamıyordum, beni polisi aramam için tehdit etti ve ben de korkutğum için aradım. Polis geldi ve oğlumu öldürdü.

Polis beni onun intihar ettiğine ikna etmek istedi ama hayır. Depresyondaydı ama eminimki kendine zarar vermezdi. Bana bu konuda söz verdi. 

Ölmeden önceki gün ondan tıbbi yardım almasını istedim çünkü garip şeyler söylüyordu. Kendini biliyordu, bir şeylerin yanlış gittiğini biliyordu. Yatağında yanına oturmamı istedi, ellerimi sıktı ve benden onun her zaman yanında olacığıma dair söz vermemi istedi. 

Polise ateş etmedi, evin dışına fırladı çünkü panikledi. Çocuğuma karşı 30 araç ve 3 helikopter vardı. Polis bana telefonu vermedi, oğlumla konuşmama izin vermediler.

Her şey bittiğinde evin içine girdim, duvarlarda kan vardı. Bir çok odada kan vardı. O intihar etmedi. Eğer kendinizi vurmuş olsaydınız, oda oda gezmenize imkan olmazdı.

Cesedini aldıklarında onlara oğlumu görmek için yalvardım, ama bana onu bu halde görmek istemeyeceğimi söylediler. Kimin ateş ettiğini bile bilmiyorum, araştırması 10 ay sürecek, ancak polise güvenmiyorum.

Bana son olarak söylediği şeylerden biri de İsrail'e dönmek istediğiydi. İsrail'den telefon aldı, Maccabi, Khimki ve Panathinaikos seçenekleri önündeydi. En iyi teklif Rusya'dandı ama o Maccabi'ye dönmek istiyordu. Maccabi'den daha fazla para istedi ama onlar reddetti. Bir kaç gün sonra menajeri Maccabi'nin ilk teklifini kabul etmesi önerisinde bulundu.

Daha iyi bir insan olmak istedi. 3 gün önce sevgilisine evlenme teklifi etti, hayatı için planları vardı. Oğlumu bir daha göremeyeceğim ve hayatım asla bir daha aynı olmayacak, onu özleyeceğim."

 

Çeviri: Kaan Baytur / Basket Dergisi

Yorumlar


Devrim Burada tam olarak ne oldugunu bilmemekle beraber; su bir gercekki, söz konusu beyaz birisi olsaydi, bu olay böyle sonuclanmazdi.
10-07-2018 14:27
ballokum Depresyona açık bir yönü olduğu kesin. Anne'nin akıl sağlığından da emin değilim. Güneşi olmayan soğuk moskova havası da olunca depresyon bir hayli artmış. Ama bunlar çözülmeyecek sorular değildi ki... Anne'yi , neden polis çağırması için zorlamış?" anlayamadım. Sıradan bir oyuncu asla değildi. Ama kafaca biraz karmaşıktı. Bu oyununa ve davranışına yansıyordu. Zaten evlenecekmiş de... Yanında sürekli bir hayat arkadaşı olduğunda kesin daha bir derlenip toparlanırdı. Daha az paraya K.yaka'ya filan gitseydi. Ne olursa olsun bu bir polis katliamı olarak düşünülmeli. Zira polis sanki cinayete teşebbüs için eve girmiş kişiyi öldürmek için konumlanmış, sağ ele geçirmeye yönelik bir çaba göstermeden. Üstelik tehdit altında olan bir kişi de yok evde. Bunu anneden öğrenememişler mi?
09-07-2018 16:25
ballokum @Mortmama: Acımasız olma. Bir kişi silahlı da olsa, 30 polisle ve 1 helikopterle evini ablukaya alırsan, panik yapabilir ve olmadık şeyler ortaya çıkabilir. Polise ateş açmış da, kaç polis yaralanmış. Adamın tehdit ettiği, rehin aldığı, öldürülmesinden korkulan insanlar mı varmış evde ki, polis sonuna kadar beklemiyor. Anne de "salakmış" diyeceğiz ama kadının psikolojik durumunu da bilmiyoruz. Tek bildiğimiz, oğluna yardım etmek(!) isteyen bir annenin çağrısıyla gelen 30 polis ve 1 helikopterin 1 kişiyi katledip ayrılması. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Herhalde bu ülkede sudan ucuz ölümlere bakarak-aha bugün yine 24 kişi öldü- ," ABD'de de olsun biraz " demek istedin.
09-07-2018 16:13
Mortmama Bizim insanımızdaki "kör ölür badem gözlü olur" anlayışını anlayamıyorum. Adam polise silahını ateşlemiş, bu intihar teşebbüsüdür. Orada polis acımaz, akıllı olacaksın.
09-07-2018 12:55
Beyaz gölge Bu resmen bir polis katliamı ! Çok yazık ! Gerçekten Amerika da ırk ayrımı tüm şiddetiyle devam ediyor ! Bu şahıs beyaz olsaydı hiçte böyle davranılacağını zannetmiyorum !
09-07-2018 12:42
Anar Çok can sıkıcı ve şok edici. İnsan hayatını rengine göre ayırmaları olabildiğine aşağılık bir durum. Psikolojik sıkıntıları olan birisine doktor değil de polis çağıran anneyi de aklım almıyor. Hem de Amerikan polisinin karnesi ortadayken. Adamın tek sıkıntısı basketbol kariyeri ile ilgili.
09-07-2018 12:38
mete Bazı yorumlar ilginç gerçekten, adam ABD'de polis tarafından öldürülüyor sorumlusu Rus takımları mı oluyor, tuhaf bir bakış açısı. Annesi söylemiş işte, Honeycutt'ın Rusya'ya alışamamasının nedeni soğuk iklim ve havanın erken kararması diyor.
09-07-2018 12:23
F. Serdar Yiğit O benim kahramanımdı. (mcRae,Prikacin gibi) Kişisel tezahürat yaptığım tek oyuncuydu. Kalbimde büyük bir boşluk ve acı var. Efes'ten ayrılmasına çok üzülmüştüm. Maç sonunda akılda kalan şeylerin içinde hep o vardı. Ona elimde fırsatım varken; seni seviyorum sen benim kahramanımsın adamım demediğimin pişmanlığı için istanbuldaki maçta söylerim diye beklerken sakatlığı nedeni ile İstanbul daki maça gelmemesine çok üzülmüştüm. Garip hisle bunu söylemeyecekmiyim diye düşünmüştüm. Huzur içinde yat adamım.
09-07-2018 11:44
ERDAL OKYAR Vahşi ABD polisi yine yapacağını yaptı. Yazık oldu HONEYCUT a.
09-07-2018 11:42
semih01 Amerikan polisinin zencilere nasıl davrandığını bilmeyen yoktur.Ayrıntıyı bilemiyoruz. Ama gerçekten üzüldüm.Paranın huzur getirmediğini bir kez daha gördük. Rus takımları parayla herşeyi elde edebileceklerini sanıyorlar.
09-07-2018 08:45
ballokum Zaten bir bit yeniği vardı. Kendisini öldürecek hiçbir nedeni gözükmeyen bir kişiydi. Resmen katletmişler adamı. Çok üzüldüm ya. Peki anne neden polis çağırmış? Yoksa polisi çağıran komşular mı?
09-07-2018 07:43
shadow Toprağı bol olsun bu memlekette güzel izler bıraktı onu izlemek keyifti.
09-07-2018 00:44
Mert Pehlivan Antic ve Sefolosha olayınıda düşününce bence polisin öldürmüş olması çok daha muhtemel. Uşak taki maçta ricamız üzerine maç önce biraz hareketler falanda yapmıştı ( maçın sonunu da iyi oynamıştı). Valla severdim Honeycutt ı. Allah rahmet eylesin.
08-07-2018 23:46

Yorum Yazın


Tweetlerimiz