Hido açıkladı: Başkanlığa adayım
13.10.2016 - 10:57

Hidayet Türkoğlu yaptığı yazılı açıklama ile basketbol federasyonu başkanlığına adaylığını dile getirdi.

Hidayet Türkoğlu şu cümlelere yer verdi;

“Değerli spor medyası mensubu arkadaşlarım,

Hayatımı adadığım, hem sporcu hem de spor adamı olarak hizmet etmekten gurur duyduğum, ay yıldızlı formasını yıllarca şerefle taşıdığım Türkiye basketbol camiasının yeni dönem yönetimine adaylığımızı açıklamaktan memnuniyet ve heyecan duyuyorum.

Türk basketbolunun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yaparak, sporumuzu daha büyük başarılara ve yurdun dört bir yanına taşımak için kulüplerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize, spor adamlarımıza, çocuklarını basketbol sevdası peşinde yalnız bırakmayan ailelere karşı sorumluluklarımızın farkındayız.

Hazırız!

Yönetim kurulu üyeliğine aday değerli arkadaşlarımla birlikte, hem Türkiye içinde hem de uluslararası platformlardaki birikimlerimizi ve vizyonumuzu paylaşmak için yola çıktık.

Bu yolda basketbola gönül veren markalara, basın yayın kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına yakınlığımız artacak, tüm kulüplerimizle şeffaflık ve ahenk içinde omuz omuza çalışacağız.

Türkiye’nin tamamına yayılan spor kulüplerimizi güçlü şekilde ayakta kalabilmeleri için desteklemek, bununla beraber uluslararası arenada Türk basketbolunun temsilini geliştirmek, milli takımlarımızın ve kulüplerimizin gurur duyduğumuz başarılarını artırmak en büyük arzumuz.”

Yorumlar


Serdar Topaloğlu Hidayet artık politik bir isimdir. Politik bir ismin Türk basketbolunun başına gelmesi hayırlı olmaz. Fatih Terim örneği halen yaşanırken, basketbol camiasının dikkatli olması gerekir.
13-10-2016 21:06
manu danışmanlığını yaptığın zatın torpiliyle,tepeden inme tek aday olarak girip kazanacağın demokratik! seçimli başkanlığa maddi,manevi hazırsın !
13-10-2016 15:38
The Birth Of Venus Fiba'nın NBA üzerinde hiç bir yetkisi yoktur, ayrıca WADA NBA'de denetim yapamaz, bu kontrollerin hepsini NBA kendi içinde yapar ve Fiba'nın kuralları geçerli değildir, bu nedenle NBA'de zaman sınırı içeren ceza yoktur, sadece maç sayısı üzerinden ceza vardır, dolayısıyla ay cinsinden ceza kıstasları Hidayet Türkoğlu için engel yaratmaz.
13-10-2016 13:40
Emre "Özerk yapıdaki Basketbol Federasyonu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan ana statüsünün 9. maddesine göre son 5 yıl içinde bir defa 3 ay veya toplam 6 ay hak mahrumiyeti cezası alan spor adamları Federasyon Başkan adayı olamıyor. Yine aynı ana statünün 4. maddesi gereğince de FIBA, Uluslararası Basketbol Federasyonu olarak tescillendiği için 9. maddedeki ‘spor federasyonları’ tanımlamasına giriyor." Şimdi soruyorum bu madde çok açık olduğu halde nasıl aday olabiliyor? Yoksa yine yasaların üzerinden atlayarak, yok sayarak mı yapılacak bu iş? Ya da hemen ikinci bir yasa çıkartıp ilgili maddeyi değiştirip dopingçi Hidayeti kurtaracak mı hükümet?
13-10-2016 11:53

Yorum Yazın


Tweetlerimiz