Hidayet Türkoğlu: Umarım daha önceki istenmeyen olaylar tekrarlanmaz
25.09.2019 - 15:32

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Gaziantep'te Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanacak 35. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın, keyifli bir mücadeleye sahne olması temennisinde bulundu.

Başkan Türkoğlu, Basketbol Süper Ligi'nde geçen sezon şampiyonu Anadolu Efes ile Türkiye Kupası'nı kazanan Fenerbahçe Beko'nun karşı karşıya geleceği önemli müsabakayla ilgili AA muhabirine açıklamada bulundu.

Gaziantep'teki Şahinbey Spor Salonu'nda saat 19.00'da başlayacak karşılaşmaya Gaziantep halkının yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Hidayet Türkoğlu, "Bana göre Türkiye'nin en anlamlı kupası. Cumhurbaşkanlığı'nın adının verildiği kupa, bu sene 35. kez düzenlenecek. Biletler, maça 2-3 gün kala tükenmiş. Gaziantep halkına hem spora hem de basketbola sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko'nun Türk basketbolunun başarılı takımlarından olduğunu dile getiren Türkoğlu, "İki başarılı ekibimizin tekrar bu kupa için mücadele edecek olması tüm basketbolseverleri heyecanlandıracaktır. Gaziantep'e gidecek ya da maçı televizyondan izleyecek tüm basketbolseverler için inşallah güzel bir maç olur. İyi oynayanın kazandığı bir müsabaka olur. İki takıma da şimdiden başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

İki takımın rekabetinde daha önce yaşanan istenmeyen olayların tekrarlanmaması dileğinde bulunan Hidayet Türkoğlu, şöyle devam etti:

"Sporun içinde bu tip çirkin olayların yaşanması hiç tasvip etmediğimiz şeyler. Bunu da yaşayarak tecrübe ediyoruz. Sahada iki takım sporcularının gösterdiği mücadeleden keyif almak istiyoruz. İnşallah tüm basketbolseverlerin keyif alacağı, saha içinde güzel bir mücadele izleriz ve sadece sahadaki mücadeleyi konuşuruz. İnşallah saha dışındaki çirkin olaylarla bir daha karşılaşmayız."

Yorumlar


Space Jam Söylesene açık açık FB taraftarı olduğunu iddia eden 5bin holigandan bahsetsene ve onlara benim taraftarım diye kollayan sorumsuz mr loser başkanlarından. Adamlar geçen sene çoluk çocuğun üstüne bozuk paralar, çakmaklar, power bankler fırlattı, koro halinde ettikleri iğrenç küfürlerden bahsetmiyorum bile. Ama bahsedemezsin emirinde olduğun güç ne derse onu yaparsın aksine izin vermez.
27-09-2019 10:53
Reşit İstenmeyen olaydan kasıt doping mı acaba?
26-09-2019 08:38

Yorum Yazın


Tweetlerimiz