Hidayet Türkoğlu: Herkes bizimle gurur duyacak
22.11.2016 - 20:00

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, tbf.org.tr için Eurobasket 2017 Kura Çekimini değerlendirirken, Milli Takımız ile ilgili de görüşlerini aktardı.

“Avrupa Şampiyonalarında zor ya da kolay grup olmaz. Grubun kolay görünse bile çaprazda karşılaşacağın takımlar zor olabilir. Ayrıca ben iyi de bir gruba düştüğümüze inanıyorum. İnşallah Türk halkı bu süreçte oyuncularımızı yalnız bırakmaz. Ben sporculuk hayatımda da dolu tribünlere oynayan, taraftarımızın desteğini gören biri olmuştum. İnanıyorum ki genç sporcularımız da aynı desteği görecekler ve biz de Türkiye’ye yakışan bir performans sergileyerek turnuvayı en iyi şekilde tamamlayacağız.

Düşündüğümüz genç bir ekip var. Gençleri önemseyen ve onların daha fazla forma şansı bulmasını isteyen bir ekibiz. Tabii ki bunu anlaşacağımız antrenör ile de aynı düşünceleri paylaşacağız. Amacımız bizi uzun yıllar Milli Takım seviyesinde temsil edecek bir jenerasyon yakalamak. Bu jenerasyona da sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Altyapılardaki başarılarımız da bunu gösteriyor…Eurobasket 2017’de Türk halkının gurur duyacağı bir takım ile sahada olacağız. Takımımızın göstereceği mücadele ve birliktelik ile umarım sonunda hepimizin mutlu olacağı bir turnuva olur.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz