Hidayet Türkoğlu: Bizi heyecanlı bir sezon bekliyor
11.10.2018 - 11:53

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Bizi heyecanlı bir sezon bekliyor. Gerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'miz, gerekse takımlarımızın Avrupa'daki mücadelelerini yakından takip ediyor olacağız. Takımlarımızın Avrupa'da elde ettikleri başarılar bizi ve ülkeyi gururlandırıyor." dedi.

Türk sporu ve basketbolu açısından kupanın önemine değinen Türkoğlu, yeni tasarımıyla Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın ilk defa sahibini bulduğunu vurguladı.

Hidayet Türkoğlu, Adana'nın kadın basketboluna uzun zamandır değer kattığını belirterek, organizasyon dolayısıyla ev sahipliği ve misafirperverliği için yerel yöneticilere teşekkür etti.

Bu sene erkeklerde 12, kadınlarda da 8 takımla Avrupa maçlarında mücadele edileceğini aktaran Türkoğlu, şöyle konuştu:

"Bizi heyecanlı bir sezon bekliyor. Gerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'miz, gerekse takımlarımızın Avrupa'daki mücadelelerini yakından takip ediyor olacağız. Takımlarımızın Avrupa'da elde ettikleri başarılar bizi ve ülkeyi gururlandırıyor. Ülkenin Avrupa'daki konumunu değiştiriyorlar, hepsine sonsuz başarılar diliyorum. İnşallah hem kadınlar hem de erkeklerde çok gururlanacağımız bir yıl olur. İnşallah sorunsuz bir yıl geçiririz."

Türkoğlu, 2019'da Çin'de gerçekleştirilecek Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası ve İspanya'da organize edilecek Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası hakkında bilgi verdi.

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başarılı bir grafik çizdiğini vurgulayan Başkan Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Kadın milli takımımız federasyonumuzun gurur kaynağı. İnşallah aynı başarıyı sürdürürler. İnşallah A Milli Erkek Basketbol Takımımız Çin'deki dünya şampiyonası müsabakalarına, daha sonra da A Milli Kadın Basketbol Takımımız Avrupa Şampiyonası'na gider. Bizim ülke olarak bu tip organizasyonlarda her zaman bulunmamız gerektiğine inanan bir insanım. Hepsine başarılar diliyorum."

Yorumlar


TonyMontana19822 Heyecanlı bir Seson mu ? Ispanya ve Almanya Ligden mi bahsediyoruz ? Ekonomik sorunlar Baskete gelmis, Transfer'ler düsük Seviyede . Her Sene daha asagda Düsüyoruz LIG Kalitesi olarak. Yabanclar bu Seson da CÖP , bizim Oyuncular yeni Yabanci Kuraldan Dolay daha Haksiz Maas alir artik. Bu Federasyon ile hiçcbir yere gelmeyiz. Kendimize yalan atarak hic bir yere gelemeyiz .
11-10-2018 14:09
ANAR Bu yüzden mi yerli oyuncu yetişmiyor bahanesine sığınıp yabancı sınırını değiştirdiniz. Furkan, Cedi nasıl yetişmiş peki? Berkan, Yiğit, Muhsin kendilerini nasıl yetiştiriyor? Yerli oyuncu yetişrimek istiyorsanız genç oyuncularımız yaz kış tatil demeden bireysel çalışmalı. Sonrasında da süreleri zorla alacaklar
11-10-2018 14:08

Yorum Yazın


Tweetlerimiz