Hedef Letonya / DOĞAN HAKYEMEZ
06.09.2017 - 00:02

Kader maçında Belçika'yı yenerek gruptan çıkmayı başardık. Oyun beklediğimiz gibi geçti. Kolay olmayacağını biliyorduk. 
 
İlk dakikadan itibaren Belçika'ya üstünlük kurduk. Pota dibinde Semih, dışarıdan Cedi ile etkili ile olduk ve 13 sayılık farkı yakaladık. 
İkinci çeyreğe yedi sayı önde girdik. Belçika inatla oyuna asıldı, farkı bir sayıya kadar indirdi. Bu bölümde Furkan etili oldu ve devre 40-33 lehimize kapandı. 
 
Üçüncü çeyrekte yine biz kaçtık, onlar kovaladı.Farkın kapandığı anlarda devreye Kenan, Barış ve Semih'in yerine oyuna giren Sertaç'la tekrar oyuna hakim olduk. 
 
Son çeyreğe 8 sayı önde girdik ancak Belçika birkez daha yüklendi; alan savunması ile etkili olarak öne geçtiler. Savunmada sertleştik Furkan'la arka arkaya faul atışları ve  suskun Melih'in isabetli üçlükleri Belçika'nın inadını kırdı. 
 
Maçı da 78-65 kazanarak gruptan çıktık. 
 
Şimdi hedef Letonya'yı yenip 3. olmak ve İspanya kulvarından kurtulmak. 
 
Belçika galibiyetinde emeği geçen herkesi kutluyorum.
 
DOĞAN HAKYEMEZ

Yorumlar


BGL EFES FAN yabancı kuralı çok önemli.Şu an milli takımda oynayan hiç bir oyuncu kendi takınıda winer değil
06-09-2017 15:21
Serdar Topaloğlu Bir önceki yazınızda belirttiğiniz gibi zor bir maç oldu, ama teknik-beceri açısından zaten önde olduğumuz bir takımı yendiğimiz gerçeğini vurgulamakta fayda var. Ancak Letonya ile ilgili sadece "yenip 3. olmak ve İspanya kulvarından kurtulmak" yorumu biraz zayıf olmuş hocam. Letonya bu turnuvanın yükselen yıldızı ve NBA patentli uzunu belkide bu turnuvanın MVP'si olacak. Baltık ekolü basketbolu bizden birkaç adım önde bulunuyor ve gerçekçi olmak gerekli. Mücadele; evet, en iyi yaptığımız iş, ama teknik ve beceri olarak gerisinde olduğumuz hiç bir takımı bu turnuvada yenemedik. Bunu unutmamak lazım. Başarılar diliyorum milli takımımıza.
06-09-2017 10:46
Aykut Ne kadar aydınlatıcı bir yazı olmuş
06-09-2017 10:34
Efes Fan Çıkar yol bulamayınca hemen işi 'yabancı' kuralına bağlayan eski kafa zihniyetler, gelen galibiyetlerle coşuyor. Yabancılar galip gelmemize engel oluyordu sanrm size göre. Önce eğiteceksin alt yapını, sorun yabancı değil Türk oyuncuların miskinligi ve iyi egitmenlerin olmayışı altyapıda
06-09-2017 08:57

Yorum Yazın