Haydi Sahaya projesinde ilk adım İzmit'ten
23.10.2018 - 14:20

İzmit Belediyesi’nin yaptırdığı 10 yeni saha, İzmit Şeyh Edebali Ortaokulu’nda düzenlenen törenle açıldı.

Mart ayında İzmit Belediyesi ile Türkiye Basketbol Federasyonu arasında imzalanan protokol neticesinde, “Haydi Sahaya” projesi ilk meyvelerini verdi.

İzmit Belediyesi’nin yaptırdığı 10 sahanın açılışı, İzmit Şeyh Edebali Ortaokulu’nda düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ve TBF CEO’su Ömer Onan katıldı.

Ömer Onan: “Tüm belediyelerimize örnek olmasını diliyorum”

Törende konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, şu ifadeleri kullandı:

“Federasyon olarak okulların bahçelerine basketbol sahası inşa ettirmek üzere başlattığımız “Haydi Sahaya” projemiz henüz oluşum aşamasındayken, İzmit Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Doğan, “Müsaade ederseniz ben bu projenin ilk sahalarını yapmak ve çocuklarımıza armağan etmek istiyorum” demişti. Bu samimi ve öncü yaklaşımı, bizleri çok mutlu etmekle kalmadı, aynı zamanda daha da cesaretlendirdi. Bu imzanın sonrasında hem Milli Eğitim hem de Gençlik ve Spor Bakanlarımızın katılımı ile yaptığımız çatı protokol sayesinde şimdi çok daha güçlüyüz.”

“Ulusal Basketbol Hamlemizin önemli adımlarından biri olan “Haydi Sahaya” projemize destek veren İzmit Belediyesi’nin diğer tüm belediyelerimize örnek olmasını gönülden diliyorum. Amacı topluma hizmet etmek olan belediyeler için spor eşsiz bir hizmet ve güzelliğe giden yolda araç olacaktır. Bugün çocuklarımıza 10 farklı okulda 10 yeni basketbol sahası hediye etmekten tarifsiz bir mutluluk duyuyoruz. Basketbola her zaman destek veren ve vizyonuyla İzmit’i güzelleştiren Sayın Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum. Tüm sahalarımız hayırlı uğurlu olsun ve çocuklarımızın neşeli sesleri bu sahalardan hiç eksik olmasın.”

Nevzat Doğan: “Spora destek vermeye devam edeceğiz”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise şunları söyledi:

“Bizim atalarımız, özellikle de devletimizin başındaki yöneticilerimiz hep sportif kişiler olmuştur. Selçuklu’da ve Osmanlı’da böyle olan bu durum, spor ve sporcuyu çok önemseyen Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile de devam etti. Bugün de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, aktif olarak sporculuk yapmış, spor ve sporcu dostu bir insan. Cumhurbaşkanımızın basketbolun yaygınlaştırılmasına yönelik önemli bir liderliği var.”

“Klasik belediyecilik anlayışının dışında, hayatın her noktasına dokunan bir belediyecilik anlayışını benimseyen bizler de sporu çok önemsiyoruz. Hidayet Türkoğlu da sporcu olarak bizlere yaşattığı başarılardan sonra şimdi de Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığı görevinde çok başarılı projeler üretiyor. “Haydi Sahaya” da onlardan bir tanesi. Biz de bu projeyi duyar duymaz hemen bir parçası olmak için harekete geçtik ve 10 okulumuzda yaptığımız basketbol sahalarını hep birlikte açıyoruz.”

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabii ki her zaman olduğu gibi en büyük teşekkürü bu güzel evlatlarımızı yetiştiren anne babalarımıza gönderiyoruz. Biz İzmit Belediyesi olarak spora destek vermeye devam edeceğiz.”

Açılış töreninin sonunda öğrenciler, kendilerine yeni dağıtılan toplarla yeni açılan sahada basketbol oynadı.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz