Haluk Yıldırım milli takım adaylarını açıkladı
16.11.2016 - 21:02

 

TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, Radyospor’da yayınlanan Boyalı Alan’da Ümit Avcı ve Semih Yurga’nın konuğu oldu.
 
Yıldırım’ın açıklamaları şu şekilde:
 
‘’Hedef 2017 Avrupa Şampiyonası’nda Madalya’’
A Milli Erkek Takımımızın menajeriydim, Milli Takımlar Direktörü oldum. Seçim çok yakın zamanda oldu. İyi bir ekip var; inşallah iyi şeyler başarmaya çalışacağız.
 
Haklı olarak herkes oyuncu havuzumuz yeterli mi diye soruyor. Biz yeterli diye düşünüyoruz. Erkeklerde 2001 ve 2010 yıllarında çok büyük iki başarımız var. Bu da bizim üzerimizde ister istemez bir baskı oluşturacaktır. En iyi organizasyonla 2017 Avrupa Şampiyonası’nda madalya almak istiyoruz.
 
‘’En Kısa Sürede Koçumuz Belli Olacak’’
Altyapılarda çok büyük başarılar elde ediyoruz. Oyuncuların A Takım’a geçişinde bazı sıkıntılar yaşadık. Herkesin bu konuda ortak bir akıl üretmesi lazım. Dediğim gibi en kısa sürede Milli takımımızın koçu belli olacak. Tahminimce 2017’ye girmeden koçumuz belli olacaktır.
 
Nevriye Yılmaz ve Yasemin Horasan’a Veda
Bosna Hersek ve Romanya maçlarımız var. Benim şahsi düşüncem en başarılı takımımız kadın milli takımımız… Nevriye Yılmaz ve Yasemin Horasan bizim için çok değerli isimlerdi. Onlara da Bosna maçında veda edeceğiz ve bir kokteyl düzenleyeceğiz. Nevriye’nin Milli Takım’ı bırakmasının ardından bazı projelerimiz var. İnci, Meltem gibi önemli isimler var. Kendilerini geliştirebilirlerse A Milli Takımda da yer bulacaklardır.
 
Kulüp ve Federasyon’un görüşü çakışıyor. Biz 6 yabancının yeterli olduğunu düşünüyoruz. Sahada mutlaka bir Türk oyuncu olmalı… Kulüplerin bazı istekleri var. Dediğim gibi en kısa sürede yönergeleri hazırlayıp, kulüplerimizle paylaşmamız lazım. Ona göre bir plan yapılmalı… Giresun takımı bu sezon genç oyuncular açısından çok önemli bir örnek oluşturdu.
 
‘’TBL Çok Zor Bir Lig’’
Sinan Güler müthiş bir performans gösteriyor. Cedi Osman yine süre alıyor. Koç Türk-yabancıya bakmaz. Hangi oyuncudan verim alıyorsa onu oynatır. Zaman içinde bunu göreceğiz. Başkanımız birinci lig için yabancı olmaması yönünde görüş bildirdi. TBL de çok zor bir lig… Bunun getirileri nasıl olur bunu iyi düşünmek lazım. Karar verecek merci de Türkiye Basketbol Federasyonu. Kulüpleri de yok saymamak lazım diye düşünüyorum.
 
Biz Akdeniz insanı olduğumuz için Milli Takımımız başarılı olunca mutlu oluyoruz. 2017 yılında başarılarımızı tekrarlamaya çalışacağız. Ekip çalışmasını iyi yapmaya çalışacağız.  Benim en rahat ettiğim yer sahaydı.
 
‘’2003 Sezonu Benim İçin Çok Özeldir’’
2003 benim için özel bir sezondu. 2004’te Beşiktaş ile anlaşmıştım. Bu dönemde sağlığınızın ne kadar değerli olduğunu görüyorsunuz. Benim için çok değerlidir. Ailemin, sevenlerimin ve basketbol camiasının desteği çok büyük oldu. Ben sonra 40 yaşına kadar oynadım…
 
Orhun Ene, Ergin Ataman ve Ufuk Sarıca
Hangi firmayla anlaşırsak forma satışı olacak. Bu konuda notlarımız var. Çok sayıda istek aldık. Milli Takım antrenörümüzün Türk olmasından yanayız. Orhun Ene, Ergin Ataman ve Ufuk Sarıca ön plana çıkan isimler…
 
Altyapıda çocuklarımız her şampiyonada ilk üç içinde yer aldı. 2017 Ocak ayı içinde oturup karar vereceğiz. Gündemimiz çok yoğun… Nihat İziç ve Aziz Akkaya altyapılarımızın başında yer alıyor. 16-22 Aralık’ta Samsun’da düzenlenecek U18 Avrupa Şampiyonası bizim için çok önemli… Takımımızı destekleyeceğiz. İlk beş takım arasına girerek Dünya Şampiyonası’na gitmek istiyoruz.
 
‘’Beklentiler Yüksek’’
2017’de NBA oyuncularımızı aramızda görmek istiyoruz. Onları da Amerika’da ziyaret edeceğiz. Güzel bir ekibimiz var. Ama bu bize ekstra bir sorumluluk getiriyor. Daha iyi işler yapmaya çalışacağız. Bizden beklentiler çok yüksek… Dört senelik bir planımız var. Amacımız Türk Basketbolu’nu iyi yerlere taşımak.

Yorumlar


fenerli bizim yerli oyncular ne oldum delisi bir yere geldiğini zannediyorlar, bir bakmışsın omuzlarda çanta taşımaya başlamışlar.
17-11-2016 18:57
anılcetin ufuk sarıca bence sonuna kadar haketti bu görevi. ergin ataman ve orhun ene denendi ama olmadı. artık hakedene verilmeli bu görev. ayrıca şuan en formda türk hocası ufuk sarıca bu bir gerçek. macera aramaya gerek yok. ufuk sarıcayı sevmeyen de yok.polemiğe girmez provakasyon yapmaz gayet efendi bi insan. yani koç olsa itiraz eden kimse olmaz. bir fenerbahçeli olarak en beğendiğim koç ve milli takıma yakışacak bir koç. umarım görev kendisine verilir.
17-11-2016 14:59
winslow Bugünkü milli takım 3+2 saçmalığının ürünüyken hala sahada yerli olsun. Sen istersen git yabancıyı yasakla yine Türk oyuncu çıkmaz.
17-11-2016 01:54

Yorum Yazın


Tweetlerimiz