Haluk Yıldırım: Kadınlarımız bizi hep gurulandırdı
12.12.2018 - 17:09

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Kadın Takımımızın 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’ndaki rakiplerini değerlendirdi.

TBF Milli Takımlar Direktörü Yıldırım, C Grubu’nda Slovenya, İtalya ve Macaristan ile karşılaşacak olan Ay-yıldızlılarımız ile ilgili olarak, şu değerlendirmede bulundu:

 

“Elemelerde grubumuzu ilk sırada bitirmiştik ve bugünkü kuraya da birinci torbadan katıldık. Kadın Milli Takımımız şu ana kadar aldığı sonuçlarla hep bizi gururlandırdı. Umuyorum ki Letonya ve Sırbistan’da düzenlenecek EuroBasket 2019’da da yine hepimizi gururlandıracak bir performans sergilerler. Slovenya, İtalya ve Macaristan ile C Grubu’nda yer alacağız. En iyi şekilde hazırlanarak turnuvaya katılmayı hedefliyoruz. Tabii ki bu tip şampiyonalarda alınacak dereceler o günkü performanslara çok bağlıdır. Sakatlıklar ya da başka şansızlıklar umulmayan sonuçlara neden olabilir. Fakat inşallah böyle sıkıntılar yaşamadığımız müddetçe, kesinlikle grup birinciliğini hedeflememiz gereken bir kura oldu. Diliyorum ki gruptan iyi bir dereceyle çıkar ve sonra da adım adım hedefimize yürürüz. Turnuvaya en iyi şekilde hazırlanıp, en iyi sonucu alacağımıza inanıyorum.”

YASEMİN HORASAN: HEDEF GRUP BİRİNCİLİĞİ

A Milli Kadın Takım Menajeri Yasemin Horasan, Letonya ve Sırbistan’ın ortaklaşa ev sahipliğinde düzenlenecek 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Ay-yıldızlılarımızın rakiplerini değerlendirdi.

Slovenya, İtalya ve Macaristan ile birlikte C Grubu’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımızın rakipleriyle ilgili olarak A Milli Kadın Takım Menajeri Yasemin Horasan, şu değerlendirmede bulundu:

“Öncelikle kuranın hayırlı olmasını diliyorum. Slovenya, İtalya ve Macaristan ile aynı grupta yer alıyoruz. Güzel bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Öncelikli hedefimiz grubumuzu ilk sırada tamamlamak ve direkt olarak ilk sekize kalmak. Tabii ki zor maçlar olacak. Herkesin hedefi üst sıralarda yer almak. Ancak bizim öncelikli hedefimiz; Olimpiyat Oyunları’na katılacak pozisyona gelerek madalya alabilmek. Tüm Türk Basketbol Camiası’na hayırlı olmasını dilerim.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz