Hakkını helal et Batur ağabey
09.11.2017 - 16:37

Son videosunda hastahaneden "herşeyin başı sağlık, sağlığınıza dikkat edin' diyordu Mehmet Baturalp!

Kendini basketbola adamıştı. Liglerde Türk oyuncularının önemli rol almamaları onu çok üzüyordu. Koca bir ömür basketbola, gençliğe adanarak geçmişti. Batur ağabey basketbol için hep dimdik duruşu ile bizlere örnek oldu.
Kaç nesile dokundu anlatılamaz. Basketbol camiası onun evlatları ile doldu. İlk antrenörüm idi. Bugün sabah hastahaneyi sevenleri doldururken, Harun Erdenay'ın sözü her şeyi özetliyordu; "Babamın  (Kemal Erdenay) hem İTÜ, hem de milli takımda koçu idi. Benim de hem İTÜ'de, hem de milli takımda antrenörüm oldu."
Mehmet Baturalp hızlı basketbolun öncülerindendi. Biz guardalara saatlerce uzun pası çalıştırırdı. Savunmanın önemini vurgulardı.

Kendi çok akıllı bir basketbolcu idi. Oyunun her anında sakin kalmayı becerirdi. Çok kez izledim Fenerbahçe ve milli takımda kendisini.

Hayatımın ilk maçında beni tuttu ve "hadi geç beni, sayı at" dedi. İlk sayımı onun sayesinde Fenerbahçe'ye atmıştım. O sıralarda hem Fenerbahçe de oynuyor, hem de İstanbul PTT'yi çalıştırıyordu. Ben de basketbol hayatıma PTT'de  Batur Ağabey ile başlamıştım.

Türk basketbol bir çınarını daha kaybetti. Allah'tan rahmet diliyorum. Hakkını helal et Batur Ağabey!!

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz