Güven: Savunma stratejimizde bazı değişikliklere gittik
05.12.2018 - 22:49

Galatasaray'ın EuroCup Women beşinci hafta mücadelesinde Energa Torun karşısında aldığı 56-50’lik galibiyetten sonra baş antrenör Efe Güven açıklamalarda bulundu.

“Bu maç gruptan lider olarak çıkmak açısından çok önemliydi. Deplasmanda istemediğimiz bir mağlubiyet almıştık. Ancak Torun’un ne kadar iyi bir takım olduğunu bugün herkes görmüş oldu. Rakibimiz  77 sayı ortalamayla oynayan bir takımdı ve biz bugün onları 50 sayıda tuttuk. Bu bizim savunmamız açısından çok önemli bir başarıydı. Önümüzdeki hafta MBA Moskova ile oynayacağız. Moskova’yı yendiğimiz takdirde gruptan lider çıkmayı garantileyeceğiz. Eğer kaybedersek üçlü averaja kalacağız. Bu maçı bize kazandıran savunmamız oldu.

8 Kasım’dan sonra oyun anlamında bazı şeyleri değiştirmeye karar verdik. Savunma stratejimizde bazı değişikliklere gittik. Oyuncularımıza da mücadele etmeden basketbol oynayamayacağımızı, bu takımın mücadele üzerine kurulu bir takım olacağını ve bu enerjinin de savunmadan geleceğini söyledik. Oyuncularımız başarıya aç. Hem Türk oyuncularımız hem de yabancı oyuncularımız bir şeyler başarmak isteyen genç isimler. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bugün de müthiş bir mücadele ortaya koyduk. Taraftarlarımıza da çok teşekkür etmek istiyorum. Bugün bir kadın basketbol maçında yaratabilecekleri en büyük etkiyi yarattılar. Belki de maçı kazanmamızdaki en büyük etkenlerden biri onlardı. Taraftarlarımız bizi sahanın içinde tutuyorlar ve ileriye itiyorlar. Hepsine maça geldikleri için teşekkür ediyorum, bu takımı yalnız bırakmasınlar.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz