Güven: Gün geçtikçe daha iyi duruma geleceğiz
17.10.2020 - 16:50

Herbalife Nutrition Kadonlar Süper Ligi'nde, Birevim Elazığ İl Özel İdare'yi 75-57 mağlup eden Galatasaray'da, başantrenör Efe Güven maçın ardından yaptığı açıklamada:

"Daha önce de söylemiştim gün geçtikçe daha iyi duruma geleceğiz. Bugün de iyi mücadele ettik. Savunmada istediklerimizi sahaya yansıtabildik . Ara ara kopukluklar devam ediyor. Bu kopukluğu devamlılığa çevirmemiz lazım. 3 maçtır kazanıyoruz. Mutluyuz. Bütün oyuncularımız dönem dönem katkı veriyor. Bu bizim için en önemlisi. Rotasyona girebiliyoruz. Sekiz oyuncumuzdan sayı bulmuşuz. Tüm oyuncularımızın tamamından oyunun diğer bölümlerinde çok iyi katkılar alabiliyoruz." 

"Takımımı tebrik ediyorum. Önümüzde Canik maçı var. Onun ardından da Botaş'a hazırlanacağız.  Her maç bir oyuncu ön plana çıkıyor. Bu maç Bella yeterli skor katkısı yapmadı; ama maç içerisinde çok fazla hırpalandı ama gerekli katkıyı verdi. Zofia da sistem içerisinde önemli katkılar verdi. Türk oyuncuların önemi Türkiye liginde ortaya çıkıyor. Birçok oyuncumuzdan önemli katkı aldık. Hepsini oyuna almaya çalışacağız. Anete de böyle bir oyuncu. İnşallah bu formunu devam ettirecek. Neden Euroleague oyuncusu olduğunu göstermeye başladı. Gün geçtikçe daha iyi takım olacağız."

Takımımıza önemli skor katkısı veren Anete Steinberga ise, "Kazandığımız için çok mutluyum. Aradaki sayı farkı takımdaki savunmada neler yaptığımızı çok net bir şekilde gösteriyor. Birçok oyuncumuz savunmada ve hücumda iyi katkı verdi. Bu, ilerleyen maçlar için de güzel bir mesaj." dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz