Güven: Galatasaray Avrupa kültürü olan bir takım
31.01.2019 - 23:49

Galatasaray'ın, EuroCup Women Son 16 Turu’nda DVTK Miskolc’ü 65-69 mağlup ederek Son 8 Turu’na kaldığı mücadelenin ardından başantrenör Efe Güven açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle benim için özel olan bugünde maçı kazandığımız ve Son 8 Turu’na kaldığımız için çok mutluyum. Oyuncularım bugün sahaya inanılmaz bir özveri, mücadele ve savaş yansıttılar. Çok ciddi bir atmosfer, çok ciddi bir seyirci baskısı vardı. Ancak buna rağmen daha önce de söylediğim gibi deplasmanda çok iyi oynayan bir Galatasaray vardı. İstediğimiz skoru da aldık. İlk maçta alamadığımız avantajı rövanş maçında telafi ederek kazandık. Son 8 Turu’na kaldık, şimdi rakibimizi bekliyoruz. Çok mutluyuz, maçtan önce konuştuğumuz ve planladığımız her şeyi sahaya yansıtabildik. Son çeyrekte geriye düşsek de sonuna kadar yılmadık. Akıllı ve sakin oynadık. Oyuncularım ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve maçı kazandık. Kendilerini canı gönülden kutluyorum. Bana doğum günümde böyle bir hediye verdikleri için de teşekkür ediyorum. Daha önce de demiştim, biz çok genç bir takımız. Birlikte oynadıkça zamanla daha iyi olacağız. Ancak çok önemli bir takımdaşlık duygusuna sahibiz. Yabancısından yerlisine herkes bir arada, tam bir kolej havası var. Ben uzun sürelerdir bir A takımda bu kadar birlikte hareket eden, birlikte yaşayan ve duygularını paylaşan bir ekip görmemiştim. Çok önemli bir takım, çok önemli bir grup. Bu takımla beraber çalıştığım için gurur duyuyorum. İnşallah sezonun ilerleyen dönemlerinde de bize yakışan sonuçlar alacağız ve daha iyi işler yapacağız. Bu galibiyeti taraftarımıza armağan ediyoruz. Son 8 Turu’na kaldık. Sonuçta Galatasaray, Avrupa kültürü olan ve Avrupa’da nasıl oynaması gerektiğini bilen bir takım. Önümüzdeki maçımız Çukurova, dönüşünde Çukurova’ya hazırlanacağız.”

Yorumlar


göçmen Paris Hatay dan ayrıldı.Alırsak çok faydalı olur.Kaçırmayın.
01-02-2019 15:18
sporsever Kutla, öv tamam. Bu Avrupa kompleksi nedir ? Bu bizim ulus olarak sadece spor değil her alanda ilerlememizin önünde bir fren. Varsayalım ki - hiç öyle değil aslında - GS Avrupa'dan en çok kupa getiren kulüp olsun, sen ulusal kültürünü çağdışı ilan etmiş ve aşağılamış oluyorsun. Bunu okuyan Avrupalı "başarılıysan Türk gibi olmadığındandır" diye düşünür. Türk ne zaman "öğün-çalış-güven" öğüdünü uygulayacak ? İzmir marşını tribünden haykırmakla olmuyor.
01-02-2019 01:47

Yorum Yazın


Tweetlerimiz