Gray'in 41 sayılık performansı Çukurova'yı öne geçirdi
08.05.2019 - 19:52

Kadınlar Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında Çukurova Basketbol sahasında Fenerbahçe’yi konuk etti.

Mücadelenin ilk yarısında oyunu yönlendiren taraf Fenerbahçe’ydi. Farkı maçın başında çift hanelere çıkarmayı başaran konuk takım, soyunma odasına girilirken 9 sayılık avantaja sahipti; 30-39.

Ancak parkedeki görüntü ikinci yarıda tam tersine döndü. Özellikle hücumda Chelsea Gray’in önderliğinde üretken olmaya başlayan Çukurova Basketbol, önce geriden gelip oyuna dengeyi getirdi, daha sonra da kontrolü ele alıp 78-71’lik skorla seride 1-0 öne geçti.


Son saniyelerde Fenerbahçe'de genel menajer Didem Akın ile oyuncu Tuğçe Canıtez diskalifiye edildi.

Chelsea Gray mücadeleyi 41 sayı 5 ribaunt 5 asist ile tamamlayarak galibiyetin mimarı oldu.


Yorumlar


Taraftar Feneri bozan grey ve kendi bütçelerinin 1/4 bütçeye sahip çukurovaya yenilince bunu hazmedememek, maçın son dakikasına kadar bir şey yok maçın elden gideceğini anlayınca etik olmayan yollara baş vurmaları hiç hoş değil 6 yabancin var yerli oyuncularının hepsi milli gel sen çukurovaya yenil sonra bunu hazmedeme başta didem akın ve yöneticilerin yaptığı davranış sportmenlige ve yonetici lige yakışmayan davranış sporda yenmekte var yenilmekte
10-05-2019 01:22
omer Ben bu koç kadar yetersiz koç,bria hartley kadar gamsız basketbolcu görmedim. Sinir oldum resmen...
09-05-2019 09:42
Mertbaba İlk olarak şuan duyar gibiyim sizleri ve özür dilerim...Evet aşağıdaki 2 basketbol bilmezin yorumuna dikkat edip bu saatte (sahurda da zaman geçmeli tabi) maçın tekrarını izledim...Düşünebiliyor musunuz son 11saniyeye kadar hakemlere tek bir itiraz bile yok ama basketbol kurallarından bir haber olan hem taraftar hem kenar yönetim kenardan top oyuna sokulurken savunmanın ne yapacağından habersiz,değişen kurallardan habersiz...Hele ikinci teknikte Tuğçe topu oyuna sokacak oyuncunun yüzüne vurdu(kasıt yok) acaba bunlar makas mı aldı zannetti...Gerçi hak veriyorum GRAY resmen ayarlarını bozdu tüm Fb'nin...Ne atsa girdi...Sonunda hakeme patladılar.(Zaten istatistiklere bakın faul sayılarına)Plum ile savunmaya devam etsin fb yenilmek istiyorsa daha.Çukurova çok kötü oynadı GRAY her zaman böyle atamaz...Taraftara helal olsun.ŞAMPİYONLUK YAKIN TANTUNİLERİ YAPIN!!!
09-05-2019 03:27
Tamam Çukurova eze eze sindire sindire yendi feneri valery garnie denilen kadına tahammül eden yönetimi tebrik ediyorum tilbe gibi oyuncuyu da kaybettiği için aferin...
09-05-2019 03:25
Hakan Bukadar besitmi yazdıklarınız yeterlimi tuğçeye çalınan teknik neydi mesela lafa gelince mangalda kül bırakmayan sizler acaba bukadar iyi basketbol oynayan tuğçe ye bu tekniği çalan 20 saniyede 3 tekniği neresinden uydurduğu anlaşılamayan hakem hakkında notunuz yokmu? Veya böyle bir örnek varmı basketbolumuzda bayanlarda. 5 saniye çalamıcağı için o tekniği çalmış olmasın sakın? Çünkü o top ve hücum önemli idi. Lafa gelince gençler oynasın yerliler oynasın ama oynatılanı doğrayan hakemlere karşı işimize gelmedimi çıt yok bumudur bu maçın özeti yoksa yakındoğudan sonra yeni bir umut kapısı olarakmı görüyorsunuz Çukurova yı?Taraflısınız ve samimi değilsiniz olsanız gençler liginde bile böyle bir olay olunca mangalda kül bırakmayan sizler suya sabuna bu maç sonrası dokunmadığınız gibi olanları normal gibi algı yapıyorsunuz yazıda görüldüğ gibi.
08-05-2019 23:10
YELDEĞİRMENLİ Basketbol Federasyonu ve onun MHK'sını tebrik etmek lazım. Böyle yeteneksiz, basketboldan bihaber hakemleri nasıl bulurlar ??. İnanın tebrik etmeli.
08-05-2019 23:04
obrakadavra Fenerbahçe için değişik bir maç oldu nasıl olsa kazanırız havasında oynadılar aynı g.saray maçında olduğu gibi.maç rahat giderken koçun yetersizliği ve yabancı seçimindeki yanlışlar artı birde hakemlerin inanılmaz kabiliyetsizliği bu maçı rakibe verdi. yani Fenerbahçe kendi kendine yenildi diyebiliriz yoksa çukurovanın feneri yenecek hali yoktu.
08-05-2019 20:35
sporsever Dertbabanın kim olduğunu keşfettim: Bu maçın hakemi !
08-05-2019 20:07

Yorum Yazın