Gherardini: Hakem yönetimi uygun seviyede değil
12.06.2019 - 00:32

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Anadolu Efes karşılaşmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Hakem seviyesinin şampiyonluk serisine uygun olmadığı ifade eden Gherardini, TBF’nin elinden geleni yapmaya çalıştığını ama yeterli olmadığını vurguladı.

İlk olarak maçı değerlendiren Gherardini, “Play-offların draması ve güzelliği bu aslında. Her maç farklı ve bu akşam da en güzel renklerinden bir tanesiydi. Kazanan takımı da tebrik ediyorum çünkü gerçekten kazanması zor olan bir maçı geriden gelip kazandılar.” dedi.Hakem seviyesi, şampiyonluk serisine uygun bir seviye değildi

Anadolu Efes karşılaşmasının yönetimi açısından doğru olmayan şeylerin varlığından bahseden Maurizio Gherardini, “Genelde maçın yönetimiyle ilgili çok fazla yorum yapmam ama söylemek istediğim şeyler var. Yönetim açısından doğru olmayan şeyler vardı. Şampiyonluk serisinin oynandığı bir yerde çok sakin kafalarla ve pozisyon pozisyon incelediğimizde yönetimin kalitesizliğini de görebiliyoruz. Seviye, şampiyonluk serisine uygun bir seviye değildi.” ifadelerini kullandı.

Basketbol seviyesi çok yüksek ama onun dışında bütün etkenlerin de bu seviyede olması gerekiyor

Avrupa’nın en güzel play-off serilerinden birnin oynandığını ifade eden Gherardini, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İki iyi takım arasında büyük bir rekabet var. Basketbol açısından çok güzeldi. Basketbol dışında gereksiz yere ortamın gerilmesine hiç gerek yok. Her şey doğru ve düzgün şekilde yapılmalı. Atmosfer, yani taraftarlar da yanlış kararlardan etkileniyor. Şu anda belki de Avrupa’nın en güzel play-off serisi oynanıyor çünkü iki tane Final-Four takımı karşı karşıya. Demek ki basketbol seviyesi çok yüksek ama onun dışında bütün etkenlerin de bu seviyede olması gerekiyor.”

Federasyon elinden geleni yapmaya çalışıyor ama yaptıkları şu an yetmiyor

TBF’nin hakemler konusunda verdiği eforu bildiğini belirten Maurizio Gherardini, “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun verdiği eforu biliyorum. Çok çalışmalar yapıyorlar. Play-off zamanı gelince en kaliteli hakemlerin maçı yönetmesini bekliyorsunuz ama bu akşamki maçı izlerseniz böyle olmadığını görürsünüz. Federasyon elinden geleni yapmaya çalışıyor ama yaptıkları şu an yetmiyor.” dedi.

Kazanabilecekleri bir maçı kaybettiklerini ifade eden Gherardini, “Play-offların keyfini çıkarın. Kazanabileceğimiz bir maçı kaybettik. Şimdi sıra bir sonraki maçta ama umarım ilerlerken her şeyin kalitesi de seviye olarak artmaya devam eder.” şeklinde konuştu.

Yorumlar


Space Jam Maçtaydım, Kaliniç almış eline baltayı sallıyor da sallıyor. Yapma Gherardhini eger sevmiyorsan hakem hakkinda konusmayi konusma, ille bir sey konusacaksan salonlari koro halinde 3, 4bin kisi iğrenç küfürler ile inleten holiganlara soyle. Ayiptir biktik artik...
12-06-2019 10:58
Sayın Gherardini, Siz de öğrenmişsiniz karnınızdan konuşmayı. Tabii ülkemizin havası, suyu insanı değiştirir. Allah aşkına kimden ne için korkuyorsunuz. Ergin Ataman konuşunca kendinizi mecbur hissedip konuşuyor"muş" gibi yapıyorsunuz. Federasyonun hakem eğitimi konusunda yaptığı hangi çalışmayı biliyorsunuz? Liglerde herkes hakem yönetiminden şikayetci, hakemleri yönetenlere zerre kadar inanmıyor, güvenmiyor sizin de gayet iyi bildiğiniz gibi. Korkunuzdan, güya bir yandan takdir edip, diğer yandan eleştirir gibi yapıyorsunuz. Kariyerinizin dili olsa da o yanıt verse keşke size. Belki o zaman sabah traş olurken rahatsız olur aynaya bakamazdınız! Sanırım kariyerinizi gözümüzde büyütmüşüz, yazık.
12-06-2019 09:52
ceyhun bartu Gherardini'nin söyledikleri o kadar doğru ki...İkinci devrenin başlangıcından maçın sonuna kadar Efes savunması F.Bahçelileri adeta dövdü.Ama hakemlerimiz nedense o faullerin hiç birini çalamadı.Her faulde Efes faul çizgisine giderken, o sırada Efes'in faul sayısı sıfırdı arkadaşlar. Çizelgeye bakarsanız görürsünüz zaten...12 tane fazla faul atışı kullanmış Efes...Maçın sonucunu da zaten çalınan ve çalınmayan fauller belirledi. Ayrıca sahaya 5.inci yabancısını dahi çıkaramayacak durumda olan F.Bahçe'nin tek uzunu Ahmet'e çok kolay çalınan fauller 3 faullü Dunston'a maalesef çalınmadı. Halbuki Dunston o sıralarda yorgunluğun da etkisiyle gelene geçene vuruyordu..
12-06-2019 08:30
Mertbaba Bir maç hakkında bu kadar boş konuşulur...Ama haklı hakem ev sahibi hakkı gözetmeden gördüğünü çaldı.Bunların alıştıkları hep bana hep bana deplasmanda olsa ev sahibi de olsa.Olmazsa taraftar söver zaten...
12-06-2019 01:51
Hector Hakemlerimiz özenle seçilmişti.bazen ince bazen göstere göstere üflediler.sonra neden euroligde hakemimiz yok
12-06-2019 01:35

Yorum Yazın