Gherardini: Ara vermeyi düşündüm
15.09.2020 - 14:54

Fenerbahçe Beko, 2020-2021 THY EuroLeague sezonu öncesinde medya günü etkinliği düzenledi.

Fenerbahçe Beko’nun yeni başantrenörü Igor Kokoskov, genel menajer Maurizio Gherardini ve takım kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen medya gününde bu 3 isim basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gherardini, “6 ay sonra bir basketbol etkinliğinde buluşmak gerçekten çok keyifli ve güzel. Belirsiz bir sezondan geçtik, yine belirsiz bir sezon var. Hem EuroLeague’de hem de Türkiye’de çok güzel bir sezon olsun ve taraftarlarımız heyecanlansın istiyoruz. En yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı istiyoruz. Fenerbahçe adını hem Türkiye’de hem de Avrupa’da tarih kitaplarına yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı. Bu yüzden ‘Yellow Legacy’ sloganını kullandık bu sezon için. Legacy, inanmak, felsefeler ve başarımız için çalışmayı ifade ediyor. Hem koç Obradovic’i hem de tüm oyuncularımıza teşekkür ediyoruz. Yeni sayfamızda ise Igor Kokoskov ve yeni oyuncularımız var. Aynı hedefi takip edeceğiz. Çok mutluyum bu an için. Çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz. Medyanın da desteğine ihtiyacımız var. Bu maçları belgelemek ve deşifre etmek için.” ifadelerini kullandı.

Zeljko Obradovic’in ayrılma kararıyla ilgili olarak Gherardini, “Çok kolay bir karar değildi. Pandemi gibi özel bir durum var. Obradovic ile çok özel bir ilişkim var. 20 yıllık arkadaşım. Onunla çok paylaşım yaptık. Zaman geçtikçe o aile durumunu biraz daha fazla düşündü, ara vermeyi düşündüm. İnanılmaz stresli bir iş. Arada durmak gerekiyor. Ben de kendimi düşündüm. Sarı laciverte olan bağlılığımı, ülkeye bağlılığımı düşündüm. Bu belirsiz andaki önemli sorumluluğumu da düşündüm. Obradovic, başkan ve yöneticilerle görüştükten sonra kalma kararı verdim” diye konuştu.

Transferler konusunda nasıl karar aldıkları konusunda gelen soruya Gherardini, “Karar verme şeklimiz benzerdi. Obradovic döneminde ona danışırdık, Igor’da da aynı oldu. Teknik ekip ve bizim bilgi paylaşımımız çok önemlidir. Daha fazla çalıştık, bütçemiz düşmek zorundaydı. En iyi opsiyonları seçtik. Bütçe değiştiği için biraz daha farklı şeyler yapmamız gerekti. 2 katı olan bütçelerle kıyaslamamak gerekiyor” yanıtını verdi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz