Genç basketbolcunun dramı
28.03.2018 - 14:59

Eski basketbolcu Mehmet Şanlı, bir süredir Atatürk Havalimanı'nda yaşıyor.

Bir dönem profesyonel olarak basketbol oynayan ancak yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Şanlı, yaklaşık 1 aydır, ABD'ye gitmek üzere geldiği Atatürk Havalimanı'nda kalıyor.

Uçuş için gerekli evrakı bulunmayan Şanlı, bugün uçuş ekranlarında sefer saatlerini kontrol ettikten sonra pasaport kontrol noktasına giderek görevlilere ABD'ye gitmek istediğini söyledi.

Şanlı'nın bir süredir havalimanında yaşadığını bilen görevliler Şanlı'ya gerekli evraka sahip olmadığını ve uçuş işlemlerinin yapılamayacağını anlattı. Şanlı daha sonra, terminalde vakit geçirmeye devam etti.

Havalimanında kaldığı sürede bankların üzerinde uyuyan Şanlı’nın yemek ihtiyaçları ise havalimanı çalışanları tarafından karşılanıyor.

Yorumlar


ozan Bu arkadaşımıza federasyon zaten yardım etmiş konu pek maddi değil yani.Manevi olarak ne kadar yardım edilirse edilsin ağır bir travma geçirdiği için bir süre sonra en başa dönüyor gibi gözüküyor allah yardımcısı olsun.
29-03-2018 17:00
Kanarya Bu çocuk Simone Pianigiani zamanında A takıma kadar yükselmişti,üzücü.
29-03-2018 08:06
karşıyakalı İlkokulda bizim okuldaydı Alsancak İ.Ö.O. bizden 2 yaş küçüktü o zaman da depresif biriydi ama sanırım annesi vefat etmiş bu yüzden depresifliği iyice ilerlemiş ve bu hale gelmiş. Üzüntü verici.
29-03-2018 01:27
Efes Fan tv'lere çıkıp reklam yapan yöneticilerimiz nerede? Şimdi haberlere konu oluyor ama bu rahatsızlık ne zamandan beri varmış. psikolojik bir sorun var destek neden olunmuyor? Türk oyuncu oynatmak için yabancıları kısıtlayan yönetimdekiler Türk oyuncuya sahip çıkmaktan aciz
28-03-2018 16:26
armendo haberi araştırdım,yazanlar; ''Bir süre hastanede kalan genç sporcuya, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun desteğiyle maaş bağlanarak ev verildi. İlaçlarını aksatan ve ağır psikolojik hastalığıyla pençeleşen Şanlı, yine pasaportunu alarak 2-3 ay önce geldiği Atatürk Havalimanı’nda her gün ABD uçuşlarını takip ediyor…'' bu takibin sebebi,mehmet in amerikada basketbol oynamak istemesi,bunu bağımlılık yapan ve yetim büyüyen mehmet in çığlığının duyulması için tüm basketseverleri yardıma beliyorum.federasyona yazılarınızı yazı lütfen...
28-03-2018 16:06
armendo basketfaul burda daha açık bir haber yapabilirsiniz,hiç değilse adama maddi bir yardımda bulunulabilir.kalış sebebi nedir?hastanede olması gerekirken neden havaalanında? TERMİNAL filmi gibi haber yapmışsınız. olayın basına iyice çıkması için burda basketfaul sonrada biz basket severlere büyük görev düşüyor....
28-03-2018 15:19

Yorum Yazın