Galatasaray Odebank'tan NCAA'e
18.10.2016 - 13:22

Geçen sezon içerisinde Galatasaray Odebank kadrosunda da kendisine yer bulan 18 yaşındaki Murat Ünlütürk, elde ettiği spor bursu ile kariyerine Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan Tacoma Community College’de devam edecek.

1998 doğumlu yetenekli basketbolcu, Galatasaray Genç Erkek Basketbol Takımı’nda sergilediği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekerek kariyerini Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıdı. 1.95 boyundaki forvet oyuncusu, ilkbahar dönemi için Washington’da bulunan Tacoma Community College’a kabul edildi.

Galatasaray Odeabank formasıyla da zaman zaman kendine A takımda yer bulan genç yetenek, sarı-kırmızılıların, geçen sezon Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Fenerbahçe’yi dar rotasyonla 92-88 mağlup ettiği karşılaşmada kadroda yer almıştı.

Murat Ünlütürk: “Amerika Bana Büyük Olgunluk Katacak”

Amerika’da olmanın hem eğitimde hem de sporda kendisine büyük tecrübe katacağını vurgulayan Murat Ünlütürk, “İlk defa Abdi İpekçi Arena’da Fenerbahçe’ye karşı elde ettiğimiz tarihi galibiyette kadroda, A takım seviyesinde yer almıştım. Amerika’da da böyle atmosferde oynayacağım için çok heyecanlıyım. Amerika hem eğitimde hem de sporda çok başka bir seviyede. Orada bulunmak benim sporcu kişiliğime ve karakterime çok büyük olgunluk katacak. Böyle bir burs şansı elde etmemde emeği geçen başta ABB International Academy Kurucusu Kaan Onat Kalkan olmak üzere, beni destekleyen aileme çok teşekkür ederim. Kendimi bir an önce geliştirip, üst seviyelere çıkarak, hayalim olan NBA’de oynamayı hedefliyorum” diye konuştu.

 

Yorumlar


Realist ABD'ye her giden NCAA'ya gitmiyor... Bunları doğru araştırıp haber yapmanız beklenir ki kamuoyu doğru bilgilensin.... Bu gencimiz iki yıllık bir koleje burslu olarak girmiş... Yolu açık olsun başarısı hepimizin gururu olacaktır... NCAA ABD'deki üniversitelerin oluşturduğu en büyük ve en prestijli üniversiteler spor organizasyonudur. Bunun dışında üniversitelerin oluşturduğu daha başka organizasyonlar da mevcuttur... Bu konudaki yanlış bilgilendirmeyi düzeltmeniz dileğiyle...
28-12-2016 12:46
Tolga umarım başarılı olur ve NBA de oynayıp gururumuz olursun bıkmadan usanmadan çalış lütfen!
18-10-2016 13:31

Yorum Yazın


Tweetlerimiz