Galatasaray'dan ilk Euroleague galibiyeti
18.10.2017 - 20:59

Euroleague Kadınlar A Grubu ikinci maçında temsilcimiz Galatasaray, kendi sahasında ZVVZ USK Prag ile karşılaştı.


Mücadele karşılıklı basketlere başladı, Galatasaray’da Quigley basketiyle ilk periyotun 21-18 bitmesini sağladı.

İkinci çeyrekte ise konuk ekip oyunun kontrolünü eline almaya başladı ve önce skoru dengeledi daha sonra da öne geçip devreyi 36-43 üstün tamamladı.

Üçüncü periyotta Dubljevic ile sayılar bulan temsilcimiz Galatasaray, farkı eritti ve oyuna yeniden ortak oldu (periyot skoru 19-12).

Son çeyrek büyük heyecana sahne oldu. 35.dakika 69-68 Galatasaray üstünlüğünde geçildi. Bitime 3 dakika kala skor 76-70’di. Son 1 dakikaya 80-75 önde giren sarı kırmızılılar, maçı da 82-77 kazanarak ilk galibiyetini aldı.


Yorumlar


Realist Epoupa bu seviye için fazla undersize kalıyor. Işıl dışında point guard yok ve eskiden beri Işıl'ın oyun kurma yetenekleri sınırlıdır. Hal böyle olunca bütün oyun Quigley ve Dublijevic üzerine kalıyor. Petronyte elinden geleni yapıyor ama tek başına yetersiz kalıyor. Pota altına mutlaka kıta dışı bir takviye yapılmalı. USK Prag geniş bir rotasyona sahip değil. Xargay ve Zahui ile maça tutundu. Son çeyreğin ortasında Zahui 5. faulü alıp kenara gelince de GS maçı kazandı. Xargay gerçekten çok fark yaratıyor.
19-10-2017 08:45
Baba 10 da 0 atan ile oynayan Epoube nasıl gard olarak alınmış anlamadım koç. Potaya bile bakmıyor. Boş bıraktıkları için mecburen atıyor. Hele 80 - 77 öndeyken maçın bitimine 3 saniye kala pota altında bomboş pozisyonda iken bile topu dısarıya Dubljeviç'e çıkarması tam bir komediydi. Yol yakınken değiştirimesinde fayda var. 3.5 - 4 kişiyle sezon bitmez. Hele gardın skorer değilse hiç bitmez.
18-10-2017 22:19
Mertbaba İlk kez izledim Sultanları... İlk olarak Kunter takımın başında olsa kesin kaybederdik. Şaka şaka... En büyük problem 3 ana kısamızın kısa!!! olması.Geçen yıl ki Pınar ve Deniz ribaund açığını kapıyorlar ve cezaları sokuyorlardı.Şimdi ki yedek kısalar hem kısa hem şutları iyi değil(şimdilik) Epoupa çok iyi niyetli ama Lyod'un L si olamaz!!! Bu yüzden hücum sadece Dubljeviç ve Quigley'e kalıyor.Işıl ve Petronyne destekliyor ama 1 kişi eksik kalıyoruz.Koç kusursuz ve SIFIR MİMİK(Hastayım)Bu sezon kilit yine Dubljeviç hem sakin hem şutör hem ribauntları toplamalı!!!!!
18-10-2017 21:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz