Önce Anıtkabir sonra Saray!
03.05.2016 - 10:57

Eurocup şampiyonluğunu kutlayan Galatasaray Odeabank’ta oyuncular ve teknik ekip, Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.

Sarı-Kırmızılılar’ın ilk ziyareti Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yattığı Anıtkabir’de. Galatasaray Odeabank, Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

Dursun Özbek başkanlığındaki ekipte, sarı-kırmızılı takımın Başantrenörü Ergin Ataman, Genel Menajer Can Topsakal ve oyuncular yer aldı. Mozoleye çelenk bırakan Galatasaray Odeabank, daha sonra Anıtkabir Özel Defteri'ne ziyaretleri ile ilgili duygularını yazdı. 

Sarı-Kırmızılılar’ın sonraki durağı ise Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun yeraldığı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray Odeabank’ı kabul etti. 

Galatasaray’ın Eurocup’da elde ettiği başarıdan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kupanın ülkemiz adına bir ilk olduğuna da vurgu yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’ten, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın yanında inşa edilecek kapalı spor salonu hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonun 12.000 kişi kapasiteli olacağını öğrenince, “Bu kapasite Galatasaray’a yetmez. Eurocup Finali’ndeki ilgi ortada. Salon en az 15.000 kişilik inşa edilmeli” talimatını verdi. 

Yabancı oyunculardan Vladimir Micov, Blake Schilb, Stephane Lasme ile sohbet eden Cumhurbaşkanı, Galatasaray’ın Euroleague’de de arzulanan başarıya ulaşması adına destek olunacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin alt yapıların gelişmesi ve amatör branşların hak ettiği yere taşınması adına ihtiyaç duyulan adımların da en kısa zamanda atılacağını müjdeledi.

Yorumlar


Beyaz gölge Bizde güzel bir deyim vardır '' bayram değil,seyran değil c.başkanım beni niye öptü '' !
04-05-2016 14:16
levent derya @ je t'aime b'6s rumuzlu arkadaş eski bir mavranın arkasından yürümüşte gerçek bu değil 1 Ali Sami Yen stadı GS külübünün mülkü iken TOKİ ye devredildi 2 mevcut yapılan stat için külüp kasasından 200 milyon tl borçlandırıldı ve o zamanın başbakanı açılışta yuhalandığı için stat çevre yolların bağlantısı metro bağlantısı dahil bitirilmedi özetle GS külübü kendi mülkünü kaybedip kiracı konumuna düşmüştür bu nasıl bedava stat yaptırmaktır, evet arkadaşım yalanları sürekli söyleyince gerçek olmuyor
03-05-2016 15:40
beyaz golge Bence yakisir ! Saraya gitmek herkese nasip olmaz !
03-05-2016 14:50
Efesle Yabanci oyuncular Turk olmak isteyecek simdi...
03-05-2016 13:37
levent derya Basketbol bile bu hızla kirlenen siyasal ortamdan uzak kalamıyor, davet tepeden herşeye karışan malum şahıstan gelmiş olsa bile GS külübünün buna hemen boyun eğmesi geldiğimiz nokta açısından oldukça düşündürücü.
03-05-2016 12:45
je t'aime b'6s galatasaray işin kolayını bulmuş nasıl ki stadını bedavaya devlete yaptırtmayı başardı şimdide devlet olanaklarını kullanarak sponsor veya kredi bulup euroleague de mücadele edebilecek bütçe olanaklarına kavuşma peşinde cumhurbaşkanına gidiyorlar
03-05-2016 12:38
Emre Sebep nedir? Amaç nedir?
03-05-2016 11:54

Yorum Yazın


Tweetlerimiz