FMV Işıkspor'dan Ridgeview University’ye
10.10.2016 - 21:17

İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi takımlarından FMV Işıkspor Genç Takımı’nda mücadele eden Berk Sayaroğlu, elde ettiği spor burcu ile kariyerine Ridgeview University’de devam edecek.

Kariyerine İTÜ Yıldız Küçük Takımı’nda başlayan ve daha sonra FMV Işıkspor Genç Takımı’nda forma giyen Berk Sayaroğlu, rotasını Amerika Birleşik Devletleri’ne çevirdi. 1998 doğumlu genç oyuncu, ABB International Academy desteğiyle yeni sezonda Ridgeview University’de boy gösterecek.

Sayaroğlu, hayallerini süsleyen bir arenada oynayacağından oldukça mutlu olduğunu belirterek, aldığı spor bursuna vesile olan ABB International Academy Kurucusu Kaan Onat Kalkan ve kendisine destek olanlara teşekkürlerini iletti.

1.80 boyunda ve oyun kurucu pozisyonunda görev yapan Berk Sayaroğlu, “Hangi ligde oynarsanız oynayın, Amerika’da basketbol oynamak her genç basketbolcunun hayalidir. Ben de en önemli hedefim olan NBA’e bir adım daha yaklaştığım için oldukça mutluyum. A takım seviyesinde rekabet etmek için oldukça sabırsızım. En kısa zamanda kendimi geliştirip kariyerimi en üst seviyeye taşımak istiyorum” şeklinde konuştu.
 

Yorumlar


Tarik Amerika'da Ridgeview University diye bir kurum mevcut bile degil. Reklam amacli servis edilmis bir metni yayinlamadan once 2 dakika arastirmaniz lazim.
11-10-2016 03:45

Yorum Yazın


Tweetlerimiz