FLAŞ - HİDO ADAY OLUYOR MU?
27.09.2016 - 18:30

TBF'de yapılacak olağan genel kurul için geri sayım sürerken Hidayet Türkoğlu önemli açıklamalar yaptı.

NTV SPOR'dan İsmail Şenol'a konuşan Cumhurbaşkanı Spordan Sorumlu Başdanışmanı ve eski TBF Ceo'su Hidayet Türkoğlu, adaylık için yeşil ışık yaktı. (İzlemek için tıklayınız.)

26 Ekim'de Ankara'da yapılacak genel kurulda adaylık süreciyle ilgili net yanıt veremeceğini söylese de oldukça açıklayıcı olan Hido, 'Kamuoyuna önümüzdeki günlerde gerçekten bizim için güzel bir açıklama yapmayı düşünüyorum. Bildiğiniz gibi şuanda ben Cumhurbaşkanımızın spordan sorumlu başdanışmanıyım. Bütün sporlara bir şekilde faydalı olmaya çalışıyorum. Ama eski bir basketbolcu olarak tabii ki basketbola da faydalı olmaya çalışacağız. Önümüzdeki günlerde geleceğimle ilgili bir basın toplantısı yapmayı düşünüyorum' diyerek adaylık mesajını verdi.

Bir süredi ciddi şekilde TBF Başkanlığı için adı anılan Hidayet Türkoğlu, yönetiminde Türk Basketbolu'nun efsaneleşmiş yıldızlarına yer vermeyi planlıyor. Bu isimlerin başında Kerem Tunçeri, Ömer Onan, Hüseyin Beşok gibi isimlerin olması bekleniyor.

TBF Başkanı Harun Erdenay da daha önce aday olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar


miko paragöz hidayet efendi, maddi, manevi destekle ! aday da olur başkan da !
28-09-2016 14:45
Özgüreda Nereye Başkan olursa olsun; en azından bu fakir halkın parasını her ay danışmanım ayağına cebe indirememiş olur.
28-09-2016 13:10
cemal turan Hiç şaşırmadım. Hido'nun tepeden inme ceo olmasından belliydi.
27-09-2016 22:41
Potaperest hido aday olursa buyuk olasilikla devletin de destegiyle baskan olur. hatta secim oncesi harun erdenay adayliktan cekilirse cok da fazla sasirmam. tabi bu tarz bir secim ortami olusturulmasinin takdirini insanlara birakmak lazim. her sey bir yana, keske hido yonetim kadrosuna omer onan'i dahil etmese. cunku sn. onan fenerbahce'deki gorevinde gayet basarili gidiyordu. ozellikle gherardini ile iyi bir uyum yakalamislarken bu uyumun bozulmasi pek de hos olmayacak.
27-09-2016 19:15

Yorum Yazın


Tweetlerimiz