Fenerbahçeli oyuncular milli takımda yok
06.11.2017 - 19:31

Fenerbahçe Doğuş'un milli oyuncuları eleme maçlarında forma giyemeyceklerini açıkladı.

Sinan Güler, Melih Mahmutoğlu, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna; yaptıkları açıklama ile eleme maçlarında forma giyemeyeceklerini duyurdu.

 

Yorumlar


Avesta Nba fiba ya bağlı değil de uefa ya mı bağlı. Yokda fiba nın gücü yetmiyor mu Cahil olmayın araştırın.fiba ya bağlı değilse america basketbol takımı nasıl fiba turnuvasında oynuyor?
07-11-2017 16:49
Fairplay Kompleks Polisi değerli filozof; bir daha onun bunun adına kompleksler yaratmaya kalkarsan sana aşağıdaki yazıları hatırlatacağım. Kompleks tarihi yazılalı böylesini görmedi. Meşhur Pendik sözüdür; Beni bir cahille masaya oturtacağına kaplan dolu bir kafese sok daha iyi. Yaradan hepimizi gerçek komplekslerden ve filozoflardan korusun, AMİN.
07-11-2017 16:27
Fairplay Bir zamanlar kendilerini Euroleague şampiyonu ve Fenerbahçe'nin rakibi olarak görenlerin düştükleri aciz durumdan kendilerine göre bir çıkış yolunu yine Fenerbahçe yoluyla bulmaya çalışmaları büyük kompleks uzmanı filozof kankanızın uzmanlık alanına girer. Önce genç takımımıza 8-10 sayıyla yenilmeyi becer sonra basketbol konuşalım.
07-11-2017 16:20
Fairplay Dünyayı iki boyutlu sananlara kötü bir haberim var; dünya 3 Boyutlu. Ama ısrarla hepimizin aklıyla alay ederek artık sıradanlaşan ben de şu Fener'e vurayım mantığı dur durak bilmiyor. 1- Bu mantığa göre; Cedi ve Furkan her maç 32 dakika oynadıklarından gelmemeleri çok haklı tabi, 2- Milli takımımıza Türk oyuncularımız gitsin pekala, Kostas, Guduric, Kalinic, Datome, Melli ne olacak? 3- Tüm Avrupa bunun basit bir Fiba Taht kavgası olduğunu bildiği halde dönüp dolaşıp Fenerbahçe'yi suçlamak acizliktir. Yüce basketbol bilgini tek bir oyuncu yetiştiremeyen, yerlerde sürünen kendi takımına harca.
07-11-2017 15:59
Erd Bu olayın ulusal boyutunu neden hiç düşünmüyorsunuz? Bugün Dixon, Melih ,Sinan milli takıma gönderdiğin takdirde Kaliniç,Vesely,Datome,Melli yi nasıl göndermeyeceksin. Belki Barış Sinan Melih euroleage de süre almıyor ama kimseyi göndermiyoruz demek bunu gerektirir. Türk oyuncuları gönder yabancılar gitmesin gibi bir mantık olamaz.
07-11-2017 15:52
CupCake Milli Takım, FB'nin süre alamayan formsuz oyuncularına mı kalmış ? Göksenin gibi formda yıldızlarla yolumuza devam ederiz. Hadi dağılın şimdi...
07-11-2017 15:30
Birol Karşısındakini dinlemeyi bilmeyen, "gücünün yeteceğine" inandıklarına karşı ben yaptım oldu zihniyetine güdenlere karşı başkaldıran, ucuz demagoji ve mahalle baskılarına boyun eğmeyen tüm oyunculara helal olsun.
07-11-2017 14:59
ariel Anayasa Madde 18. – Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır.
07-11-2017 14:18
Demircan Mesele bu oyuncuların euroligde az veya çok oynaması değil mesele lig ve eurolig takvimini bile bile milli maçları sezon ortasına koymayı dayatan Fiba'nın art niyetli yaklaşımında. Avrupa'nın büyük klüpleri de bu zorbalığa pabuç bırakmıyor. Olayın özü bu, sadece Fenerbahçe değil Real ve Barc'da Cska'da Oly ve Pao da oyuncularını göndermeyecek. Burada suçlanması gereken tek bir taraf var o da Fiba. Fenerbahçe Sinan ve Melih'e izin verse nasıl Vesely ve Sloukas'a Datome ve Melli'ye gitme kal diyebilecek. Birine izin verip diğerine izin vermezsen nasıl bir takım bütünlüğü takım kimyası oluşacak. Hepsine izin verirse takımda 3 tane amerikalıdan başka kimse kalmıyor. 3 kişi ile mi maça çıkıcaz. Olayın sebebini, aslını astarını bilmeden konuya Fenerbahçe diye nefretle dalan zavallılar var. Önce bir öğrenin sonra fikir beyan edersiniz.
07-11-2017 14:15
suat abi fiba uleb cekismesinin geldigi kaotik noktada fiba'nin mafyavari yaptirimlarini konusacaginiza gelmis hala yok zaten ne sure aliyorlardi ki muhabbeti yapiyorsunuz :) oldu olacak fiba bence cok hakli diyin tam olsun.
07-11-2017 14:04
emre Bir FB'li olarak bu kararı hoş karşılamadığımı söylemeliyim. Zaten bu ismi geçenlerin çoğu EuroLeague'de oynamıyorlar. İçlerinden en çok süre alan Melih de en fazla 5 dakika oynuyor. Son derece saçma bir karar olmuş. Ali Muhammed (Bobby Dixon) sakatlıktan yeni çıktı. Onun için böyle bir süreç zorlu olabilir. Ama diğerleri sanki süre alıyorlarmış gibi ne demeye gelin güvey olmuşlar anlamak mümkün değil. Bu arada şu "oldukça" sözcüğünü doğru kullanan bir kişi ya da kurum görsem dişimi kıracağım. "oldukça zor durumda bırakan bu düzenleme" demişler. Nedir yani şimdi "çok zor bir durum olmasa da yine de zor diyebiliriz. Biz EuroLeague'de pek oynamıyoruz ama yine de zor işte. Anlayın kardeşim işte"mi demek istiyorlar acaba?
07-11-2017 12:25
erkan hahaha. Barış Ersek, Egehan Arna euroleague de ne zaman oynamış =))
07-11-2017 11:36
KingJames Beyler merak etmeyin, Türk oyuncu oynatmayan Fenerbahçe'de milli ne arar, iddianız buydu. Çok etkilememeli. Fiba yapmaya çalıştığı bir nevi mobbing'in bedelini çekecek. Bu milli takım için acılı bir yol olsada sürekli huzurlu ortam için gerekli. Umarım diğer ülke oyuncuları da benzer kararları alır. Takımları da artık Fiba yöneticileri tamamlar , çıkar oynarlar..
07-11-2017 11:28
ozan Nba fibaya bağlı bir organizasyon değil bu sebepten fibanın zaten söz geçirme gibi bir durum olamaz.Bir nba oyuncusu yada sıradan bir amerikalı nba seyircisine fiba nedir diye sorsanız o ne lan diye cevap verir.
07-11-2017 11:17
aslan 34 34lük sinan gülerden euroleague de ne bekliyorsa Fenerbahçe onun için göndermemiştir milli takıma.. sinan fenerbahçenin avrupada en büyük kozu herhalde..
07-11-2017 09:53
aslan34 galatasarayın 11 yabancıyla sahaya çıkmasına veryansın edenler şimdi ne diyecekler acaba.. bu ne vatan aşkı allah aşkına...vatanını seven Fenerbahçeliler...
07-11-2017 09:49
BGL Bu fb li çocukları kim oynatmışta yormuş.Hazallah sakatlanırlar.Türkiye Basketbol Liginde yoruluyoruz. Falan deseler anlarım beyler.Miili formanın değeri kalmamış.Beş oyuncunun Euroleage ortalaması.Masal anlatmayın Melih mahmutoğlu 4.13 barış hersek 0 egehan erna 0 sinan güler 4.02 bobby dixon 0
07-11-2017 09:26
Efes Fan Barış Hersek 2.ligde bile oynayamaz
07-11-2017 08:52
Avesta Başka bir not: Diğer milli takım aday kadrolarını inceleyin. NBA'den oyuncu çağıran var mı? Neden Uleb turnuvasındaki oyuncular .ağrılıyopr da NBA 'den çağırılmıyor. Bırakım milli takım safsatalarını ve cahilliği. Olay tamamen Fiba 'nın saçmalığı.
07-11-2017 07:30
Avesta Hala durumu anlamayanlara soru: Cedi, Furkan, Ersan ve Mehmet'i neden çağırmadılar? Bu oyuncular miili takım oyuncusu değil miydi? Fiba'nın oyunu ve klüp kendini düşünmeli.
07-11-2017 07:27
fahri turan fb'nin kadrosunda sadece türkiye milli takımında değil, farklı farklı ülkelerin milli takımlarında forma giyen oyuncular da var. mesela yerli oyuncular dahil hepsi kendi milli takımlarına gittiler diyelim. peki o tarihlerde milli maçlarla çakışan khimki maçında fb sahaya kimi çıkartıp oynatsın? malzemeci erkan abiyi mi? koca koca kurumların birbirine saygı duyamadığı bir ortamda kimse boş yere oyuncuların tercihlerini sorgulamasın. bu savaşı oyuncular başlatmadığına göre, sorumluluk tercihlerinin hesabını da oyunculardan sormak abesten öteye gidemez. sorunun çözümünü gidin sorunu yaratanlarda arayın.
07-11-2017 02:31
Fairplay Büyük filozoflar yine içi boş büyük laflar etmişler. Siz kimsiniz kompleksi, her dediği istisnasız yanlış olanların tümünün floryasporlu olması bir tesadüf olabilir mi?
07-11-2017 02:22
Ertan Ürkmez Zaten nefret ettiğiniz bir kulüp oyuncular da nefret ettiğiniz kulübün nefret ettiğiniz oyuncuları. Ne oldu milli takıma gelmedikleri için değere mi bindiler yoksa bel altı vurmaya sebep mi arıyorsunuz. Birileri yazmış Efes oyuncuları geliyor diye. Efes zaten havlu atmak üzere euroleague e. Yaşananların tek sebebi fiba nın işgüzarlığıdır. Aklı sıra euroleague i baltalayacaklar...
07-11-2017 02:10
Tolga Ballokum kardeşim hisler,duygular ve milli değerler ülke insanımızın bir çoğu için vazgeçilmez ortak gerçeklerimiz.Günümüzde Milli Takımlar bazında başarısız olduğumuz bir gerçek hal böyle iken daha da dip yapmamız ülkemize kötü bir imaj getireceği aşikar.Kulüpler haklı olabilir ama kimse kusura bakmasın süre alamayan ve oynamayan oyuncuları milli takıma yollamamak hem oyunculara hem de milli takımımıza zararlı bir tutumdur.Geleceği nereden bilebiliriz belki bu oyuncular takım antrenmanın da sakatlanacaklar veya milli forma ile performanslarını yükseltecekler hangimiz bilebiliriz Üniversiteden bir hocam daha önce şöyle demişti eskiden yanlış olanlar doğru doğru olanlar ise yanlış oldu dünya da değişti tabi haliyle değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
07-11-2017 01:57
bull fiba haklı diyen arkadaşlar acaba zahmet edip de fiba ile euroleague maç takvimlerinin ne şekilde çakıştığına baktılar mı çok merak ediyorum. milyon eurolar verip transfer yapan kulüplerin dahil olduğu bir organizasyonu yok sayarcasına maç takvimi belirleyen, tehditle kendi turnuvasına takım toplamaya kalkan bir kurumu haklı bulmak için ya trol ya da holigan olmak gerekiyor bence. trol kesime diyecek lafım yok zaten de, holigan kesimin kafa yapısı da ayrı bir tartışma konusu... "nasıl olsa benim takımımın basketbol şubesi kan ağlıyor, o zaman ezeli rakibim üzerinden rahatça hamaset yapabilirim." fikri üzerinden akıllarınca fb'yi aşağı çekmeye çalışıyorlar sanırım. bize de kolay gelsin gençler demek düşer. yalnız sanmayın ki bu iş fb ile sınırlı kalır. ilerleyen günlerde görürsünüz zaten.
07-11-2017 00:12
suat bence fbli oyuncularin yazdigi bu yaziyi da elit 4 numara baris hersek yazmis. hatta anlasilmasin diye de yaziya bu sefer "goruldugu uzere" yerine "bilindigi uzere" seklinde baslamis :)
06-11-2017 23:48
elit 4 numara barış hersek Obra Efendi'nin Müstakbel Belgrad Fatihi Barış Hersek Han ile ilgili büyük planları var dediğimde bunun bir alay, bir ironi söylemi olduğu iddialarında bulunan herkes; umuyorum ki işbu açıklama neticesinde bazı hakikatleri görmezden gelme eğilimine son verebilmiştir. Malesef sabit fikir, önyargı, apati gibi kimi manevi unsurlar; toplumumuza tepeden tırnağa sirayet etmiş durumdadır. Bu gibi insana zarar veren menfi duygulardan sıyrılabilen hür dimağlar ise, Obra Efendi'nin kendisini bu en kritik zamanlar arifesi yanında istediğinin bilincindeki Modern Çağ Spartaküs'ü Barış Hersek'in fedakarlığını kolayca kavrayabileceklerdir. Her şey bir yana, insan yine de bir garip oluyor tabi. Uzun yıllardan sonra, ilk kez Reis'in yer almadığı bir milli müsabakaya tanık olmak... Bilemiyorum dostlarım... Karmaşık duygular içerisinde kaldım şu an... O yüzden yazımı izninizle burada noktalamak istiyorum.
06-11-2017 23:43
Fibacı Ragıp Ben burada kulüpleri suçsuz buluyorum çünkü sorun bu tip organizasyonları düzenleyen kurumlardadır, diyerek işin içinden çıkmayı çok isterdim. Fakat bu olaydaki matematik o kadar kolay bir işleme sahip değil. Öncelikle bizler kimseye NBA kadar rahat rest çekemeyiz. Bizler Avrupa basketbolu bünyesindeki mütevazi üllkeler, ligler olarak FIBA'ya ve nihai kararlarına boyun eğmek zorundayız. Çünkü bilhassa bizim liglerimizin standartlarından tut sürüyle unsuru doğru ya da dolaylı yoldan belirleyen kurum ULEB değildir, FIBA'dır. Öyle çıkıp ben oynamıyorum diyorsan, uluslararası klasmandaki yaptırımları göze almışsın demektir. Bu karar dahilinde zor duruma düşecek olan federasyonumuz elbette ki böyle bir karar alan oyuncuya da, o oyuncunun takımına da her türlü cezayı keser, kesmelidir. Yani bu emsalde şeriatın kestiği, gerekirse parmaktan ötesine de geçebilir. Haa sen bunu göz alabilmişsen ne ala...
06-11-2017 23:13
DeMar DeRozan Euroleague maçlarında süre almayan milli takım oyuncuları bu bile başlı başına bir sorunken aynı oyuncuları takvim sıkışıklığı nedeni ile milli takıma göndermemek nasıl izah edilebilir.
06-11-2017 23:12
Fairplay Bazı şeyleri taşa anlatsan farklı olurdu. Fenerbahçe Global bir takımdır, dilediğini oynatır, yetiştir Ibrahim'i, Hido'yu bak bakalım oynuyorlar mı? Ayrıca kalan 15 takım Yemenli mi? Ayrıca kadınlarda ydü 8 yabancıyla oynarken sorun yok mu? Basketbol=Fenerbahçe gerisi zeka testi yapanların sorunu...
06-11-2017 22:59
ballokum Tolga adlı yorumcu "kulüpçülük" demiş de... Ya kardeşim, profesyonel kulüpler , oyuncular kendilerini düşünecekler önce. Kulüpler aslında milli takım için kurulmuş, ama arada da kendi aralarında oynayan takımlar değillerdir. MT, kulüplerden sonra gelir. İşin doğasıdır bu. Olmasa da olur yani. Bir oyuncuyu MT transfer etmiyor. Parasını MT vermiyor. Sakatlandığında MT onun maaşını vermiyor. MT maçları ortadan tamamne kalkmalı. Hem futbolda, hem de basketbolda. Bana kalırsa ırkçılık temelli bir şey milli maçlar. Var işte EL, EC gibi uluslar arası turnuvalar. Sonra, Cedi, Furkan, İlyas gelemeyecek. Buradakilerin suçu ne, igitmek stemiyorlarsa gitmezler.
06-11-2017 22:33
ZihniSinir Milli Takım beşimiz, Kenan - Göksenin - Emir - Ege - Semih olabilir. Yedekler ise Mehmet Yağmur, Maxim, Erkan, Samet, Sertaç olur. 2 genç ile kadro tamamlanır.
06-11-2017 22:30
Fbli Bu işin sonu başından belliydi. Niye şimdi çıkmış oyuncular suçlanıyor. FIBA diyor ki oyunculara siz NBA gidemediniz o zaman bizim kölemizsiniz. Geçen sene FIBA ne yapabildi euroxup a takım gönderen federasyonlara şimdi herkes eurocup ta oynamak istiyo. Yarın da olacağı bunun aynısı
06-11-2017 22:27
CupCake Euroleaguede şampiyonluk kovalayan bir takımın oyuncuları elbette gelemezler. Onların açığını Eurocup gruplarında galibiyetsiz sonuncu olan takımımızın oyuncuları kapatabilir. Nasılsa bir iddiaları yoktur...
06-11-2017 22:26
Tatar öncelikle fiba saçmalamayı bırakacak,adam olacak.nba ve diğerleri arasında ki dengeyi sağlayacal,nba denen organizsayonun kuduz köpekler gibi avrupa basketbolunu yok etmesini izlemeyerek,müdahale edecek.ama fiba bunların yerine avrupa basketbolunun önüne engel koyan bir saçma kuruluş.oyuncuların aldığı karar çok doğru.bu oyunu fiba başlattı.gitsinler nba oyuncularını getirsinler!
06-11-2017 22:23
Mertbaba Yav hadi süre alsanız neyse...İyi havlu sallamaya devam...Yalnız Barış Hersek'i çok arayacağız...Wahşi kapitalizm yine kazandığı ya la!!!
06-11-2017 22:00
Özgüreda Bu ayıp size yeter. Başka sözüm yok.
06-11-2017 21:57
Avesta Beklediğim bir açıklama ve haklılar. Boby milli takımımızda sakatlandı ve tedavi+maaş klüp tarafından ödendi. klubün oyuncu eksikliğinden dolayı elde ettiği zararı ise hesaplayamayız. bu durumda klüp neden oyuncularını riske etsin ve yatırım amacı olan avrupa kupasına eksik kadro ile çıksın? Eğer Euroleague ve Eurocup daki oyunculara ceza verilmezse, neden NBA de oynayan oyuncuları aday kadrosuna bile çağırmadılar? Çifte standard ve Fiba 'nın oyunu işte tam olarak da bu.
06-11-2017 20:24
Sertmama Kokuşmuş bürokrasinin kalesi FIBA, bu ayak oyunları ile bir yere varamayacak. Devşirme oyuncularla öldürdükleri Milli Takım ruhunu geri getiremezler...
06-11-2017 20:20
Merhaba Her ne olursa olsun bu Milli Takım... Katılıp savaşmak lazım
06-11-2017 19:54
Ant Evvvet sayın ELİTE 4 NUMARA söz sizin, değerli yorumlarınızı ben ve arkadaşlarım sabırısızlıkla bekliyoruz...
06-11-2017 19:17
Mert Pehlivan Bu saçmalığın düzelmesi için birilerinin kedilerini feda edip ön ayak olması gerekiyordu. Diğer takımlarımız ve onlarda oynayan oyuncular da isyan ederse, bence bu kavga son bulur.
06-11-2017 18:59
Tolga Bu açıklamanın kulübün açıklaması olduğu açıktır Euroleague ve Fiba anlaşmazlığı aşikar ama FB oynatmadığı Türk oyuncuları için neden Fiba ile kötü oluyor çünkü federasyona güvenilmese böyle bir adım atılmaz maalesef ülkemizde kulüpçülük milli takımlarımızın önüne geçmiş yazıklar olsun,
06-11-2017 17:57
mete Ufuk Sarıca aday kadroyu 19 Ekim'de açıkladı, FB'li oyuncuların milli takıma gelmeyecekleri 6 Kasım'da yani tam 18 gün sonra bildirildi. FIBA ile Euroleague'in uzlaşmadığı, fikstürde bir değişiklik olmayacağı günler öncesinden belliyken neden bu kadar süre beklendi, milli takım daha da güç duruma düşsün diye mi? "Milli takıma gelmiyorum" demenin bir yaptırımı olmayacak mı? Açıklama oyuncuların ağzından yapıldığına göre, FB kulübü geri planda durmayı tercih ediyor. Vahim bir durum hem de çok vahim. Efes de Euroleague'de yer almasına rağmen Efesli oyuncular gelmiyoruz demiyor, bunu da not etmek gerek.
06-11-2017 17:52
EMRE Obrodovic sizi zaten eurolig maçlarında oynatmıyor bari Milli takıma yararınız olsun...
06-11-2017 17:49
Gokyuzu Bencede mantıklı bir karar almışlar.sırf fiba ,eurolig organizasyonu sekteye uğraşın diye milli maç takvimini değiştirip kulüplerle milli federasyonları karşı karşıya getirecek,30/35 Mlyn Euro para harcayıp şampiyonluk için kadro kuran takımlarda aman ne olacak bu oyuncular olmamada oynarız diyecek ölemii.ya hadi 1 bilemedin 2 oyuncu olsa yine kendi içinde tölere edebilirsin ama kardeşim 5 oyuncu bee,ve bunların 3 ü direk ana rotasyon oyuncusu.muhtemelen takımları için önem arz eden oyuncuların hiçbiri milli takıma gitmeyecektir.kim ne derse desin yine söylüyorum doğru karar vermiş oyuncular
06-11-2017 17:48
ariel Harikasınız, çok güzel bir gelişme bu, NBA karşısında sadece diz çökmeyi bilen FIBA artık Euroleague karşısında da diz çökecek, ya da dünya da hiç kimsenin izlemediği ucube turnuvalar düzenleyecek......
06-11-2017 17:39
hasan Fiba'nın maalesef gereksiz bir inadı.Euroleague ve Eurocup'da mücadele eden hiçbir oyuncu milli takımlara gelmeyecektir.
06-11-2017 17:28
Demircan Bu saçma sapan takvimi yapan Fiba düşünsün. Sezon içerisinde maç takvimi belliyken yazın yapılan elemeler hangi akla hizmet sezon ortasına eurolig takviminin içine sokulmaya çalışıyor. Fiba Uleb'e gücünü hissettirmeye çalışıyor ama hiçbir gücü yok. Eurolig >>>>>>> Fiba
06-11-2017 17:23
ballokum Başka yolu yok bunun. FİBA'nın huysuzluklarının bir sonucudur bu. Kaprisli kocakarılar gibi davranıyor FİBA. Milli Maçlar olmasa da olur. Bir gram heyecan duymuyorum milli maçlarda. Hele de bugünlerde. Kulüpler oyuncularını, milli maçlarda oynasınlar diye seçmiyorlar. Gördük işte, Kaliniç ve Boby milli takım kamplarında sakatlandılar, o kadar yorucu sezondan sonra. FİBA dersini alsın da görsün.
06-11-2017 17:20

Yorum Yazın