Fırat Okul: Maça baskılı başladık
26.10.2017 - 10:13

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı baş antrenörü Fırat Okul, BLMA karşısında elde edilen 79-63’lük galibiyetin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Ön alandaki baskıdan sonuç aldıklarını söyleyen Fırat Okul, yedikleri 63 sayının ise yaptıklarıyla savunmaya karşın fazla olduğunu ifade etti;

"Maça baskılı başladık ve bu baskıyı bütün maç boyunca devam ettirmek istedik. Çünkü tempoyu düşürdüğümüz an avantajı onlara vermiş oluyorduk. Rakip atletik ve agresif bir takım. Ön alandaki baskıdan da sonuç aldık. Oyuncularımız planlarımızı uyguladılar ve iyi bir galibiyet aldık.

63 sayı belki az sayı gibi gözükebilir ancak bizim yaptığımız defansa göre fazla. Asıl iş hücumdan başlıyor. İleride umarsızca attığımız bir top yüzünden geride üçlük yiyebiliyoruz. Bundan bu maçta 2-3 tane oldu ama istediğimiz düzeye gelecektir. Bu alışkanlık meselesi. Oyuncuların gevşememesi ve sahada dirençli kalmaları için uğraşıyorum.

Bugün biraz daha az rotasyonla oynadım. Geçen hafta arayış içerisindeyken bazı oyunculardan verim alamadık ve kontrolü kaybettik. Şimdi daha çok verim aldığım oyuncularla özellikle Avrupa maçlarında sahada kalmak istiyorum. Türkiye’de rotasyona devam edeceğiz. Daha geniş ve agresif şekilde..."

Kaynak: fenerbahce.org

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz