Fırat Okul: Herkesin sorumluluk almasını istiyorum
11.10.2017 - 22:52

Fenerbahçe Kadın Takımı Başantrenörü Fırat Okul, 67-61 kazanılan Nadezhda maçının ardından galibiyetin önemine değindi. 5 dakikalık bir sürede ivme yakaladıklarını belirten Okul, kendi sisteminde takımın sayı paylaşması gerektiğinin altını çizdi.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulunan Fırat Okul, “Kötü bir yüzdeyle oynadığımız açıktı, onların da zor atışları vardı. İkinci yarı her şey normal seyrinde devam edecekti. Maçın bir bölümünde yine kaçırdığımız toplar vardı ama bundan dolayı ağlayacak halimiz yoktu. 5 dakikada ciddi ivme yakalayıp öne fırladık. Onlar ayrı motivasyonla sahaya çıktılar. Farklı oynadılar. Amerikalıların neler yapabileceğini daha fazla biliyorduk. Kendi basketbollarını oynamaları bize problem çıkardı. Hücumda bulamadığımız sayılar onlara daha çok imkan tanıdı. Fark daha da yükselsin isterdik ama 1 sayı olsun bizim olsun” dedi.

Kendi sisteminde her zaman takımın sayı paylaşması gerektiğini söyleyen deneyimli antrenör, “Sahaya giren herkesten bu sorumluluğu almasını istiyorum. 2 sayı da olsa herkes katkıda bulunmalı. Takımca çift hanelere yükselmek bizim için çok değerli. Taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar


Fairplay http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=57575
12-10-2017 18:48
obrakadavra fırat hoca takımı iyi hazırlamamış bu maç açıkça belli oldu ilk yarıda rakip takımın amerikalılaraı gelmeyince kazanırız nasıl olsa havasına girmişler.ayrıca 3.periyotta takım tam rayına oturmuş çok iyi savunma yapıyor sen ne diye işleyen çarka çomak sokup rotasyon yaparsın tuğçe canıtez birsel girdi takım dağıldı.bence zorda kalmadıkça sahada o beş olmalı.ayşe cora ,ana daboviç ,kia,vera,kelsey plum takımın 5i bu olmalı
12-10-2017 11:29
Turan G Hakan kardesim sen diyon, Basketfaul diye bir site var orda Ayse Cora maci aldi deniyor. Ya beklentiler cok dusuk ya da menajerine falan yazdirmislar :) Birde oyuncular ve coach roportajlarda agiz birligiyle "Amerikalilar olmadigi icin rakip bilendi daha iyi oynadi" dediler, sagolsunlar gulumsettiler.
12-10-2017 10:51
YELDEĞİRMENLİ Aman hocam; Sorumluluk konusunda çok dikkatli ol. Ayşe Cora'nın sorumluluk alacağım diye şuursuzca içeri kat etmesine pek göz yumma....
12-10-2017 10:47
Hakan Cengiz Sen yine de Tuğçe ile Cora'ya fazla sorumluluk verme. Kendi başın yanar, ne olduğunu bile anlamadan kovulabilirsin.
12-10-2017 09:49

Yorum Yazın


Tweetlerimiz