Fırat Okul: Daha fazla baskı yaratmalıyız
12.05.2017 - 21:19

Yakın Doğu Üniversitesi'ni mağlup edip seride durumu 2-1'e getiren Fenerbahçe'de koç Fırat Okul maç sonu şunları söyledi:

“Galibiyetten ötürü mutluyuz. İstediğimiz farka maç içinde ulaşsak da oyunu elimizde tutmak zordu. Bir anlık gevşemede rakip takım cezayı kesiyor. Her zaman çalıştığımızın sıkıntısını maç içinde yaşıyoruz. Her şeye rağmen oyuncularımız, son topu iyi savunarak maçı kazandılar. Daha rahat kazanmak bizim için daha değerliydi ama enin de sonunda istediğimize ulaştık. Seriyi final maçına taşımak istiyoruz.

Karşı tarafta değerli oyuncular var. Boşluk bulduklarında cezayı kestiler. Önemli olan bizim o hataları yapmamız. Bu maç daha iyi defans yaptık. Rakibi 60 sayının altında tutmayı planlarken, 70 sayı yedik. Hatalarımızdan ders çıkarıp, yolumuza devam etmek istiyoruz.

Oyunun sonunda sertlikler oluyor. Hakemler maçın sonucuna müdahele etmemek için basit faulleri çalmamayı tercih etti, herhalde. Hakemlerle işimiz yok, bizim sahada efor koymamız ve işimizi iyi yapmamız gerekiyor. Yediğimiz üçlükler hakem yüzünden değildi, boş atışları vermeyeceğiz.

Daha fazla taraftar bekliyoruz. Onlar bizim itici gücümüz. Daha fazla baskı yaratmalıyız, onları Pazar günkü maça çağıyoruz. Taraftarlar olmasa maçın sonunu böyle alamazdık”

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın