Fenerbahçe'den F4 bilet açıklaması
14.05.2017 - 13:17

Fenerbahçe Spor Kulübü resmi internet sitesinde THY Euroleague Final Four biletleri hakkında bir açıklama yayınladı;Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın 19-21 Mayıs tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynayacağı Euroleague Final Four maçlarında geçerli olacak EK biletlerin satışı, 15 Mayıs Pazartesi günü başlıyor.

Kulübümüz tarafından Euroleague yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda, taraftarlarımızın satın alabilmesi için tarafımıza sunulan ek biletlerin satışı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi maraton tribünü kombine bölümünden yapılacaktır.

Final Four biletlerinin satış işlemleri, 15 Mayıs Pazartesi gününden itibaren, 10:00 – 18:00 saat aralığında ve kişi başı bilet limiti iki olacak şekilde, erkek basketbol kombine kartı ibrazı ve kimlik fotokopisi karşılığında yapılacaktır.

Final Four biletlerinin satış planı ve bilet fiyatları şu şekildedir:

Satış Planı
15 Mayıs Pazartesi - Kombine sahipleri ve kongre üyeleri
16 Mayıs Salı - Genel satış

Bilet fiyatları

Kategori 6 – 295 Euro
Kategori 7 – 265 Euro
Kategori 9 – 215 Euro

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yorumlar


BUD euroleague, nba'den sonra dünyanın en önemli kulüp organizasyonu. haliyle bunun finalini yerinde izlemenin de bir değeri olacak, olmalı da zaten. gönül isterki salon kapasitesi 80.000 olsun ve bilet fiyatları nispeten ucuz olsun ama mümkün değil ne yazıkki. bu arada naçizane iki not: 1. basketbol sevgisi f4 finalini salonda seyretmekle artmayacağı gibi orada olmamakla da azalmaz. 2. f4 finaline sadece ünlüler ve sosyete gitmiyor.
15-05-2017 14:31
işin aslı THY bu olaya niye sponsor oluyor ve Final Four'un İstanbul'da yapılabilmesi için bu kadar kulis yapıyor, biliyor musunuz? Istanbul'un tanıtımı ve bir uçuş noktası olarak kendini Kabul ettirebilmesi için... Bu Final Four'da 4 yabancı takımın oynaması halinde bir haftasonunda İstanbul'a kaç kişinin uçacağını, kaç gece otellerde kalacağını ve biletlerle birlikte adam başı ne kadar para harcayacağını hesaplayın isterseniz... Şimdi Fenerbahçe'nin dörtlüden biri olması dolayısıyla bu gelir yüzde 50 azalacak (ama karşılığında şampiyonluk gelecek inşallah). Yani THY için olabilecek en kötü senaryo 1'den fazla Türk takımını Final Four'a kalmasıydı. Haliyle, bilet fiyatları da Türk insanının satın alma gücüne göre değil, Avrupa'dan buraya geleceklerin standartlarına göre belirleniyor.
15-05-2017 14:14
ballokum F4 finallerini genellikle eski basketbolcular, basketbolla hiç ilgisi olmayan sanatçılar, sosyete denilen asalak sınıf, salt oralarda gözüküp gündeme gelmek için, "beni görün " demek için, kılık kıyafet, sevgilisini göstermek için falan gidiyor. Zaten o bilet fiyatlarını adamlar 2 kişilik akşam yemeğinde hergün harcıyorlar. Maç biletleri 100 TL'ye düşse kesin gitmezler. Fiyat böyle olunca herkesin ulaşamayacağı bir ürün olmuş oluyor finaller. Eee,sosyete zaten herkesin ulaşacağı bir şeyi istemez. Kazık-sıradışı- olsun ki, gitmeye değsin değil mi ya... İyi yanı; kulüp para kazanıyor ve o kadar dünya insanı bu maçı izleyecek. Ülkenin baştakilerin bozduğu imajı biraz düzelecek... O kadar parayı bir maça vermem demek, evimdeki canım köpeğimi boğup öldürmek gibi bir şey. Maçı onunla beraber TV'den izleyeceğiz.. O kadar parayı da verelim artık.
14-05-2017 21:50
Maximus Mehmet nickli arkadas, yedi uyuyanlar magarasinda 100 yil uyuyup bugun mu uyandi ya da bugun mu bu gezegene indin? Eurocup mu sandin bunu sen? EL final4'u salonda izleyemeyince basketbol sevgisi artmiyo mu?
14-05-2017 18:12
hasan Bilet fiyatları bir yandan yüksek diyoruz ama bir yandan da basketbolun futbol gibi en azından onun kadar olmasa da bir ölçüde kendi gelirini oluşturması, bir nevi kendi yağında kavrulması gerekiyor.Sponsorlarla bir yere kadar geliniyor ama sonrasında tıkanma oluyor.Bu bilet fiyatları futbolda şampiyonlar ligi yarı finalinde olsa belki de hiç fazla görülmeyecek.
14-05-2017 17:33
Mehmet Çok önemli bir organizasyon olabilir fakat bilet fiyatları sadece parası olanlara hitap ediyor. Önceden tv den izlenebilen F4 artık yine para karşılığında izleniyor ve bu ülkede basketbol sevgisinin artırılmasından bahsediliyor.Yazık!
14-05-2017 14:27

Yorum Yazın