Fenerbahçe zorlu Karşıyaka deplasmanında kazanmayı bildi
11.03.2018 - 21:20

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Doğuş, Pınar Karşıyaka'ya konuk oldu.

İlk çeyreği 12-15 önde kapatan Fenerbahçe Doğuş, ikinci çeyrekte de üstünlüğünü sürdürdü ve devrede soyunma odasına 29-34 ile önde girdi.

Üçüncü çeyrekte Fenerbahçe'nin dış atışlarını riske eden ve aldığı ribaundların ardından hızlı hücumlara çıkarak skor üreten Pınar Karşıyaka skoru dengelese de, Sarı Lacivertliler son bölüme 49-55 ile üstün girdi.

Son çeyrekte Pınar Karşıyaka hızlı hücumlarına devam ederek Fenerbahçe'nin dengesini bozdu ve skorda öne geçti. Sarı Lacivertliler ise hücumda doğru top paylaşımı yaparak tekrar tempoyu belirleyen taraf oldu ve üstünlüğü eline aldı. Fenerbahçe Doğuş maçtan 69-74 ile galip ayrılan taraf oldu.

Fenerbahçe Doğuş bu sonuçla 17. galibiyetini alarak lig liderliğini sürdürürken, Pınar Karşıyaka 14. mağlubiyetini aldı.

 

 

 

Yorumlar


Serdar Topaloğlu Müteahhit Niyazi K. rumuzlu takipçinin yorumu son derece taraflıdır. Ben de o maça gittim ve tam bir rezaletti. Trabzonspor kulübünün basketbol branşının son derece gereksiz kurulmuş bir yapı olduğunu düşünüyorum. Karşıyaka gibi güzide bir kulüp ile karşılaştırılması ise tam bir cehalet göstergesidir.
14-03-2018 13:35
KingJamess Tebrikler Fenerbahçem.. seri argüman bulucular bulur birşeyler yine..
12-03-2018 19:52
Müteahhit Niyazi K. Bizim salonda oynanan Fb maçı içinde çok daha az küfür olmasına rağmen seyirciyi tribünden çıkartan hakemler, bu maçta edilen çok daha ağır küfürlere rağmen hiç bir şey yapmayarak Trabzonsporumuza olan subjektif tutumunu açıkça ortaya koymuş oldu. Buradan basketbol federasyonunu hakkaniyetli bir tutuma davet ediyorum.
12-03-2018 17:21
zkayali Yahu nerede bu "istemezükçüler", "obra efendiciler", "anti guduriççiler", "anti wanamakerciler", "anti thomsoncular". Yenilse idi dün geceden itibaren burasını talimhaneye çevirmişlerdi. Takımın ta Litvanya'dan gelip İzmir'e geçişlerinin yol yorgunluğunu hiçe savurup basmışlardı kalayı sülalelerine. nerdesiniz mumun gölgesindeki karanlıktan sallayıp duranlar?
12-03-2018 15:39
basketsever Takıma tebrikler ama bu atmosfer ne böyle ya? Yıkılıyordu salon helal olsun Karşıyaka'ya. Karşıyaka ve İzmir basketbolu çok sevdi. Neden yerli sponsorlarımız bu güzide takıma sponsor olmuyor? Karşıyaka daha iyi bütçe ve kadroyu hakediyor.
12-03-2018 14:07
Basketbolumdan Uzak Dur sıkı maç oldu. karşıyaka bu oyunu devam ettirirse ligde kalır.
12-03-2018 11:44
Demircan Vesely ve Nunnaly'e çalınan teknik fauller şaka gibi. Resmen taraftar sinirlenmesin diye dadılık yapmaya kalktı hakemler. Seviniyor diye teknik faul mü çalınır. O zaman rakip oyuncular da sevinmesin. Bizim de benç tahrik oluyor böyle saçma mazeret mi olur. Taraftara bir hareket yoki el kol hareketi yok. Smaçı vurup kafasını sallıyor Vesely hop teknik. Nunnaly arkasından küdür eden taraftara üçlük sonrası kafasını çevirip bakıyor hiç bir lafı hareketi yok hop teknik. Böyle saçmalık olur mu yahu. Hakemlik yerine dadılık yapsınlar madem.
12-03-2018 08:26
Hakan Cengiz Her şey iyi güzel de bu KSK seyircisi ne olacak böyle. Küfür, küfür, küfür... Herkesi korkutmuşlar. Yorumcular olumsuz yorum yapamıyor, KSK seyircisinden her zaman övgüyle bahsediyorlar başlarına bir iş gelir diye. Hakemler bulaşmak istemiyor, ana avrat dümdüz gidiyorlar maçın sonuna doğru zorla 1 anons yapılıyor sadece. Seyirci tahrik olmasın diye (ki bunlar her şeyden tahrik oluyorlar) abuk sabuk eşitleme düdükleri çalınıyor sürekli bu sahada. Şu an düşme potasındalar, yazıktır günahtır diye acıyordum hallerine ama bu kadar küfrü yiyince daha da beter olsunlar diyorum sadece. Bu seyirciyi bu kadar şımartan federasyonlar bu işin suçlusu, hala da devam ediyorlar aynı kafada.
11-03-2018 21:51

Yorum Yazın