Fenerbahçe yardımcı antrenörü Erdem Can, NBA Yaz Ligi'nde görev yapacak
29.06.2018 - 17:55

Fenerbahçe'de koç Zeljko Obradovic'in yardımcılığını yapan Erdem Can, Utah Jazz'in davetlisi olarak 2018 NBA Yaz Ligi'nde görev yapacak.

Konuya ilişkin Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:

Takımımız Fenerbahçe Doğuş’un başarılı yardımcı antrenörlerinden Erdem Can, Utah Jazz organizasyonunun davetlisi olarak 2018 NBA Yaz Ligi’nde görev yapacak.

Antrenörümüz Erdem Can’ın da teknik kadrosunda yer alacağı Utah Jazz, 2-5 Temmuz tarihleri arasında Utah’ın ev sahipliğinde düzenlenecek 2018 NBA Yaz Ligi organizasyonunun ilk etabına katılacak. NBA Yaz Ligi organizasyonları kapsamında Erdem Can’ın ikinci durağı ise 6-17 Temmuz tarihleri arasında Utah Jazz ile birlikte Las Vegas olacak.

Başarılı çalıştırıcımız, bu süreçte bir de önemli seminerde yer alacak. 10 Temmuz’da Mendenhall Center’da düzenlenecek uluslararası seminerde konuşmacı olarak yer alacak Erdem Can’a, Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini’nin yanı sıra Phoenix Suns Başantrenörü Igor Kokoskov ve İspanya Milli Takımı Başantrenörü Sergio Scariolo eşlik edecek.

Erdem Can, Utah ve Las Vegas’ta düzenlenecek bu organizasyonlarda, üçüncü kez önemli bir deneyim yaşama fırsatı bulacak. Başarılı çalıştırıcımız, geçtiğimiz yaz da bu önemli organizasyona katılım için davet almış ancak Milli Takım görevi nedeniyle 2017 NBA Yaz Ligi’nde görev yapamamıştı.

2018 NBA Yaz Ligi organizasyonu öncesi Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi’ne konuşan Erdem Can “Öncelikle, üst üste dördüncü kez Utah Jazz tarafından NBA Yaz Ligi’ne çağırılmak benim için gurur verici. Bu, aynı zamanda oradaki ekiple birlikte geçirdiğimiz sürecin verimliliğini de bir düzeyde gösteriyor. Hem benim açımdan hem de onlar için Yaz Ligi süresince fazlasıyla fikir paylaşımında bulunuyoruz. İki tarafın vizyonu açısından da önemli bir periyot olduğunu düşünüyorum. Bunları da bir düzeyde kendi takımlarımızda uygulamaya çalışıyoruz. Yaz Ligi içerisinde bir de 10 Temmuz tarihinde katılacağım uluslararası basketbol kliniği olacak. Organizasyon tarafından düzenlenecek seminerde konuşmacı olacağım. O da benim için önemli bir tecrübe olacak. Aynı zamanda hem ülkemi hem de takımımı orada temsil ediyor olmak gurur verici. Yaz Ligi sürecinin tüm etkinlikleriyle birlikte benim için önemli bir deneyim olduğuna inanıyorum. Her geçen yıl benim adıma daha olumlu, daha pozitif bir tecrübe oluyor.” ifadelerini kullandı."

Yorumlar


rot su adama biri söylesin su badem biyiklari kessin,
29-06-2018 18:25

Yorum Yazın


Tweetlerimiz