Fenerbahçe seriyi 2-1'e getirdi
19.05.2018 - 16:06

Bilyoner.com Kadınlar Süper Ligi final serisinin üçüncü maçında Fenerbahçe, konuk ettiği Yakın Doğu Üniversitesi'ni 81-68 yenerek seride durumu 2-1'e getirdi.

Üç galibiyete ulaşacak ekibin sezonu şampiyon tamamlayacağı serinin dördüncü maçı, 21 Mayıs Pazartesi günü Fenerbahçe'nin sahası Metro Enerji Spor Salonu'nda saat 18.00'de yapılacak.

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmada, McBride'ın boyalı alandan kaydettiği sayılarla Yakın Doğu Üniversitesi, 7. dakikayı 15-13 üstün geçti. Ayşe Cora'nın etkili oyunuyla 8-0'lık seri yakalayan ve 8. dakikayı 6 sayı farkla (21-15) önde geçen Fenerbahçe, ilk çeyreği de 21-19 üstün tamamladı.

İkinci çeyreğe Vaughn ve Ayşe Cora'nın basketleriyle başlayan Fenerbahçe, 14. dakikanın içinde farkı 7 sayıya çıkarttı: 28-21. Pota altından Gruda ile sayılar bulan Yakın Doğu Üniversitesi karşısında Verameyenka'nın basketleriyle skor üreten sarı-lacivertli ekip, soyunma odasına 41-35 üstün gitti.   

İkinci yarıda Plum ve Birsel Vardarlı Demirmen'in dış atışlardan Verameyenka ve Vaughn'ın boyalı alandan kaydettiği sayılarla Fenerbahçe, üstünlüğünü sürdürdü ve final periyoduna 57-48 önde girdi.

Son çeyreğe de etkili başlayan Fenerbahçe, 31. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 60-50. Savunmasını sertleştiren Vaughn'ın basketleriyle 37.dakikada farkı 14 (75-61) sayıya yükselten Fenerbahçe, sahadan 81-68 galip ayrıldı.

Yorumlar


sporsever Elbette gidemezsin Edirne'den öteye. Sebep yabancı serbestliği. Basketbol serbestlikten battı, kaldırılması gereken odur. Ülke yabancı çöplüğüne döndü.
22-05-2018 00:36
sabutay ülkemizde tuhaf olan yerli oyuncu çıkmazken onları yönetecek erman kunter, murat didin gibi ülke dışında da koçluk yapabilen dünya çapında koçlarda çıkmıyor, basketbol sporunda tam anlamıyla yerli felaket yaşanmakta, gerek oyuncu gerekse koç olarak yabancı sınırı getirilmesi gibi ayak oyunları ile sahada yer edinmek ancak günü kurtarmak olur, yıllarca sınırlamalar ile oynandı dvşirme oyunculardan başka 1 ya da 2 tane yıldız denebilecek oyuncu çıkmıştı ama artık bu mental düşünce sisteminde sahada yer almaya çalışanlarla ancak Edirneye kadar gideriz
20-05-2018 12:34
sabutay gerek erkeklerde gerekse bayanlarda yerli oyuncular tam bir hayal kırıklığı kendilerini geliştirme bir tarafa onları oralara getiren oyunlarında bile gerileme var, egoları tavan maşallah,acilen ülke dışına çıkmaları konusunda mental destek sağlanmalı yoksa yakında bayan basketbolda da yerli oyuncular için "bench" bile fazla olur
20-05-2018 12:29
sporsever Antrenörlük sihirbazlık değil. Geçen yıl Yorgo'nun yerine Fırat getirildiğinde de yarı finalde Ekaterinburg'u yendik diye heyecan olmuştu. Yorgo da Polonyalı gönderilip ikinci kez getirildiğinde de. Geriye sardıkça aynı filmi görüyoruz. Takım her yeni koçla biraz havalanıyor, hepsi o. Üzerlerindeki baskıyı hafifletmek gerekiyor. Maça gelen yok, dışarıdan ahkam kesen çok. Kim olursa olsun kaptan, koç ve menejer aleyhinde organize görüntü veren kampanya yürütücüleri maçta yoklar. Seneye de işler kötü gitmeyegörsün bu kez darağcını "madame" için kuranlar çıkar.
20-05-2018 11:46
Simge Aynı malzeme Fırat OKUL'a verildi, hatta fazlası da vardı, ortaya bir yemek çıkaramadı,. Çıkaramamakla kalmadı, camianın hayallerini de alıp götürdü. Bu seviyede bir tecrübesi olmadan, onu takımın başına kim getirdi, nasıl bu kadar takımın başında kaldı, hayret. Garnier geldiğinde takım dibe vurmuştu, mutlaka dipten sıçramalar olacaktı ama, o, an itibariyle daha fazlasını yaptı ve takımı su yüzüne çıkardı. Avantajı kaptırmazlar ve biraz daha oyun zekâsıyla oynayabilirseler, şampiyonluk bir maç uzakta. Alkışlar bence Garnier'e. Oyuncularda olmayacak, kendilerinden beklenmeyecek hatalar oluyor. Dabovic sezonun hayal kırıklığı.
20-05-2018 04:05
YELDEĞİRMENLİ İki takımada tebrikler, final serisine yakışır maç oldu. Önce iğneyi kendimize batıralım; Ne olur !!!!! *** Birsel şu topla 20 sn. oynama huyundan vazgeç, pozisyonları kaybediyoruz süre azalıncada içeri penetre ediyorsun o top bize sayı olarak geri dönüyor. *** Sevgili Ayşe Cora; O çılgınca içeri dalmaların bize pahallıya mal oluyor!! Plum gibi olmaya kalkma, çünkü yapamıyorsun oyunu bozuyorsun. Müdafanı iyi yap yeterli. ASIL TEBRİK; sezon boyunca; becerisizlikte, oyun okumayı bilmemekte, o anki kafa yapısına göre komik düdük çalmakta,maçın önüne geçmekte istikrarı yakalayan HAKEMLERİMİZE..
19-05-2018 16:27

Yorum Yazın


Tweetlerimiz